Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tokija kandidēs uz 2016. gada olimpiskajām spēlēm

Japānas parlamenta apakšpalāta šodien apstiprināja Tokijas kandidatūras pieteikšanu uz 2016. gada vasaras olimpisko spēļu rīkošanu.

Izņemot Tokiju, uz 2016. gada olimpisko spēļu organizēšanu līdz šim pieteikušās vēl trīs pilsētas - Čikāga (ASV), Madride (Spānija) un Riodežaneiru (Brazīlija). Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) 2016. gada spēļu mājvietu izvēlēsies šīgada 2. oktobrī Kopenhāgenā.

«Mani ļoti iedrošina valdības paustais atbalsts olimpisko spēļu rīkošanai,» oficiālā paziņojumā izteicās Tokijas pašvaldības vadītājs Šintaro Išihara.

Tokijas pārstāvji uzskata, ka tās ekonomiskā varenība un vairāk nekā 60 gadus ilgušais miers padara Japānas galvaspilsētu par nopietnu kandidāti jau otro olimpisko spēļu rīkošanai, kas Tokijā iepriekš notika 1964. gadā.

Tokija vēlas sarīkot «viskompaktākās un dabai draudzīgākās olimpiskās spēles pasaules vēsturē», 95% no sacensībām organizējot ne vairāk kā astoņu kilometru attālumā no galvenā stadiona ar 80 000 skatītāju ietilpību, kuru plānots būvēt atkritumu izgāztuves vietā.

70% no 34 sacensību norises vietām, no kurām 23 jau ir uzbūvētas, būtu ne vairāk kā desmit minūšu attālumā no olimpiskā ciematiņa.