Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

FIFA apstiprina pretendentus 2018. un 2022. gada Pasaules kausa rīkošanai

Visas 13 valstis, kuras izteikušas vēlmi organizēt 2018. vai 2022. gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīru, savus pieteikumus ir oficiāli iesniegušas, šodien paziņoja Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA).

Valstis, kuras pretendē uz abu turnīru rīkošanu, ir Austrālija, Anglija, Indonēzija, Japāna, Meksika, Krievija un ASV, kā arī Beļģija kopā ar Nīderlandi un Spānija kopā ar Portugāli. Katara un Dienvidkoreja iesniegušas pieteikumu tikai 2022. gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīra rīkošanai.

«Mēs esam patīkami pārsteigti par fantastisko intereses līmeni par mūsu svarīgākajām sacensībām, visiem sākotnējiem pretendentiem oficiāli izvirzot savas kandidatūras,» paziņojumā izteicās FIFA prezidents Zeps Blaters. «Pretendentu valstu dažādība un pieteikumu kvalitāte ievērojami apgrūtinās lēmumu pieņemšanu par turnīra norises valstīm.»

Laika gaitā pretendenti iesniegs FIFA paplašinātus pieteikumus, bet par abu turnīru mājvietām asociācija lems nākamā gada decembrī.

Tā kā 2014. gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīrs norisināsies Brazīlijā, FIFA jau iepriekš ir noteikusi, ka Dienvidamerikas kontinenta valstis uz 2018. un 2022. gada turnīra organizēšanu nedrīkst pretendēt. Tāpat vienas un tās pašas kontinentālās federācijas pārstāvji arī nedrīkstēs rīkot gan 2018., gan 2022. gada finālturnīru. Blaters arī piebilda, ka viņš pats dos priekšroku atsevišķām federācijām, nevis divu valstu apvienībām.