Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par piemērotāko valsts glābēju iedzīvotāji atzīst Sudrabu

Aptaujā mājaslapā «[s:21897]» iedzīvotāji par piemērotāko kandidātu uz valsts glābēja statusu atzinuši Valsts kontrolieri Ingunu Sudrabu, kas saņēmusi 10 348 balsis.

Mājaslapā balsošana beigusies pirmdien, 16. martā.

Ilgu laiku pārliecinoša saraksta līdere bija eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, tomēr vēlāk vadībā izvirzījās Valsts kontroliere. Bijusī valsts pirmā persona ar 9702 balsīm ieņem otro vietu.

Savukārt trešo vietu ieņem Ventspils mērs Aivars Lembergs — viņš saņēmis 7702 balsis.

Pirmajā desmitniekā iekļuvuši arī žurnālists Māris Zanders, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniece Juta Strīķe, žurnālists Jānis Domburs, bijušais KNAB šefs, politiķis Aleksejs Loskutovs, Latviešu nacionālistu kluba vadītājs Jānis Sils, partijas «Visu Latvijai!» līderis Raivis Dzintars un kāds Toms Atteka.

Ekspremjers Ivars Godmanis topā ieņem 12. vietu, savukārt pašreizējais valdības vadītājs Valdis Dombrovskis — 20. vietu.

«Šī interneta vietne izveidota ar mērķi sabiedrībai izteikt savu viedokli. Rezultātā taps tautas izvēlēto potenciālo valsts vadītāju saraksts, ko varēs novērtēt ikviens mājaslapas apmeklētājs. Arī esošas varas pārstāvji tiek aicināti izmantot «glabvalsti.lv», lai iepazītos ar sabiedrības viedokli un, iespējams, ņemtu to vērā. Ja tautas izvēlētās personas piekritīs, tiks organizēta tikšanās ar esošās varas pārstāvjiem, lai pārrunātu iespēju kļūt par sociālajiem partneriem (apvienībām vai darba devējiem (organizācijām), kas iesaistās un darbojas sociālā dialoga veidošanā) ekonomiskās krīzes apstākļos vai arī kļūt par jaunu politisku spēku,» uzsver projekta veidotāji.