Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Plāno apbūves zemes pārdošanu aplikt ar PVN

Par apbūves zemes pārdošanu no 2011. gada 1. janvāra būs jāmaksā pievienotās vērtības nodoklis (PVN), paredz Saeimas Budžeta un finanšu komisijas trešdien konceptuāli atbalstītie grozījumi likumā «Par pievienotās vērtības nodokli», portālu «Apollo» informēja Saeimas Preses dienestā.

Izmaiņas likumā vajadzīgas, jo Eiropas Komisijas norādījusi, ka Latvija nav pienācīgi ieviesusi direktīvu, saskaņā ar kuru apbūves zemes pārdošana jāapliek ar PVN. Padomes direktīva par kopējo pievienotās vērtības nodokļa sistēmu neparedz PVN atbrīvojumu apbūves zemes pārdošanai, norāda likumprojekta autori.

Patlaban ar PVN neapliek nekustamā īpašuma, arī zemes pārdošanu, izņemot nelietota nekustamā īpašuma pirmo pārdošanu.

Likumprojekts paredz papildināt likumu un noteikt, ka apbūves zeme ir tikai tie zemes gabali, kam ir izsniegta būvatļauja vai veikta inženierkomunikāciju izbūve un ko reāli plānots apbūvēt. Zemesgabals kļūst par apbūves zemi, ja atļauja šā zemes gabala apbūvēšanai, inženierkomunikāciju izbūvei vai ceļu, inženierkomunikāciju piebūvei būs izsniegta pēc 2010. gada 31. decembra.

Nākotnē PVN administrēšanai attiecībā uz apbūves zemi paredzēts izmantot Būvniecības informācijas sistēmas datubāzi, kurā būs apkopota informācija par pašvaldību izsniegtajām būvatļaujām.