Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iznākusi grāmata «Buda. Stāsts par apskaidrību»

Izdevniecība «ARKA» laidusi klajā Dīpaka Čopras grāmatu «Buda. Stāsts par apskaidrību».

Dīpaks Čopra šajā aizraujošajā grāmatā atgriež dzīvē Budu — jaunu princi, kurš pameta mājas un atteicās no mantojuma, lai atklātu savu īsto būtību. Šis portretiskais ceļojums uz visiem laikiem mainīja pasauli, un viņa atklāsmes turpina iespaidot katru šodienas zemeslodes stūri.

Jauneklis, kam jāmanto tronis, ir iesprostots tēva karaļvalstī un vēlas izzināt ārpasauli. Sastapies ar nodevību pašu tuvāko vidū, Sidhārta pamet pili un atsakās no prinča titula. Vienatnē un aci pret aci ar saviem dēmoniem viņš kļūst par klejojošu mūku un sāk dvēselisku gavēni, kas noved viņu pie nāves sliekšņa. Galu galā, apjautis nespēju uzveikt ķermeni un prātu ar paša gribu, Sidhārta pārspēj fiziskās sāpes un sasniedz apskaidrību.

Lai gan šodien mēs pazīstam Budu kā miera simbolu, viņa dzīvesstāsts bijis satraucošs un valdzinošs, mīlestības un seksa, slepkavību un zaudējumu, cīņu un sakāvju pilns. No akmeņainās realitātes laukiem līdz dvēseles virsotnēm Buda apbur un iedvesmo, galu galā aizvedot mūs tuvāk sapratnei par dzīves, kā arī pašu patieso dabu.

«Izcili! Dīpaka radošais un dramatiskais Budas dzīves atstāstījums ir pierādījums tam, ka tad, kad jāizsaka garīgas atziņas, iztēle var būt patiesāka nekā īstenība,» raksta Arvinds Šarma, Makgila universitātes reliģijas profesors.

«Meistardarbs. Šī ir augstākā līmeņa stāstniecība. Nevaru nekam piesieties. Tagad jūtos tā, it kā pats būtu saticis Budu, un viņš mīt tajos, kuri meklē paši savu diženumu. Šai grāmatai ir lemts kļūt par klasiku,» stāsta Veins Daiers, grāmatas «Ieceres spēks» autors.