Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Alšamara: sieviešu peldkostīmiem var redzēt cauri

Zviedrijas peldētāja Terēza Alšamara, kuras otrdien sasniegtais pasaules rekords 50 metru distancē tauriņstilā tika anulēts nepareiza ekipējuma dēļ, šodien paziņoja, ka starptautiskie sieviešu sporta peldkostīmu noteikumi ir dzimumu diskriminējoši.

Alšamara otrdien Austrālijas peldēšanas čempionātā sasniedza jaunu pasaules rekordu, 50 metru distanci tauriņstilā veicot 25,44 sekundēs, par divām sekundes simtdaļām labojot iepriekšējo pasaules rekordu, ko pati Alšamara uzrādīja 2007. gada jūnijā Barselonā.

Tomēr pāris stundas pēc pasaules rekorda labošanas zviedru peldētāja tika diskvalificēta par to, ka viņai mugurā bija divi peldkostīmi, kas ir pretrunā ar Austrālijas Peldēšanas federācijas un Starptautiskās Peldēšanas federācijas (FINA) jaunajiem noteikumiem.

Alšamara izteicās, ka viņa šādi centusies saglabāt savu godu, jo jaunie augsto tehnoloģiju peldkostīmi ir tik pieguloši, ka tiem gandrīz varot redzēt cauri. Sportiste nosodīja Austrālijas Peldēšanas federācijas pagājušajā gadā ieviestos noteikumus, kuri atļauj peldētājām zem peldēšanas tērpa vilkt bikini apakšdaļu vai īsās apakšbikses, bet ne kopējo peldkostīmu.

«Es domāju, ka «pieklājības peldkostīmam» patiešām arī jābūt pieklājīgam,» intervijā Austrālijas televīzijas kanālam «Channel 10» sacīja Alšamara. «Es gandrīz gribētu nosaukt par šovinistiskiem izteikumus, ka vīrieši drīkst piesegt savas intīmās ķermeņa daļas ar apakšbiksēm, bet sievietes tieši tāpat drīkst vilkt tikai apakšbikses.»

31 gadu vecā peldētāja piedalījās Austrālijas sacensībās galvenokārt treniņu nolūkā, gatavojoties pārstāvēt Zviedriju pasaules čempionātā peldēšanā, kas jūlijā norisināsies Romā.