Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Andrejevs: Latvijā jāievieš progresīvais ienākumu nodoklis

Latvijā plaisa starp bagātajiem un nabadzīgajiem ir pārāk liela, tāpēc viens no risinājumiem būtu radikāli mainīt nodokļu sistēmu, ieviešot progresīvo ienākumu nodokli. Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Georgs Andrejevs, kas pametis partiju LPP/LC, stāsta, ka, viņaprāt, steidzami valstī jāmeklē veids, kā izveidot iedzīvotāju vidusslāni.

«Kaut kur mums tas izvērsums ir ļoti liels. Esmu bijis jau sen kontaktā ar norvēģiem. Piemēram, viņi nekad nepieļautu tik lielu sabiedrības sadalīšanos tik krasās divās frontēs — tik maznodrošinātos un ļoti bagātos. Norvēģija bija viena no pirmajām [valstīm], kas aplika ar tādiem nodokļiem, ka bagātam vienkārši nebija izdevīgi būt,» sarunā ar portālu «Apollo» atklāja Andrejevs.

Politiķis ir pārliecināts, ka progresīvo ienākumu nodokli Latvijā var ieviest, vienlaikus gan norādot, ka tas būtu grūts un smags darbs.

«Eksperti saka, ka tas esot par daudz sarežģīti. Tomēr es domāju, ka ekonomisti to varētu atrisināt. Ir valstis, kurās tas [progresīvais ienākumu nodoklis] ir, lai izpēta to pieredzi. No manis, kā no mediķa, to nevar prasīt, bet kā cilvēks es jūtu, ka tas palīdzētu Latvijā veidoties vidusslānim, kas ir ļoti vājš, un mazliet atbalstītu zemāk apmaksātos,» — tā EP deputāts.

Jau vēstīts, ka pērn novembrī Andrejevs pameta partiju LPP/LC, savukārt nākamajās EP vēlēšanās 6. jūnijā kandidēs no partijas «Sabiedrība citai politikai».