Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lidosta «Rīga» ir trešā straujāk augošā lidosta Eiropā

Saskaņā ar Starptautiskās lidostu padomes («ACI Europe»)  datiem Rīgas lidosta janvārī apkalpoja par 10,3% vairāk pasažieru nekā pērn šajā periodā. Turklāt tā ir trešā straujāk augošā lidosta Eiropā, portālu «Apollo» informēja lidostas preses sekretārs Mārtiņš Langrāts.

Kopumā Eiropas lidostu kopējais apkalpoto pasažieru skaits ir piedzīvojis kritumu par 10,7%, savukārt kravu apgrozījums ir samazinājies par 23,6%, salīdzinot ar 2008. gada janvāri.

Lidosta «Rīga» neskatoties uz vispārējo lejupslīdi gaisa pārvadājumu nozarē, turpina izaugsmi. Starptautiskā lidosta «Rīga» ir trešā straujāk augošā lidosta Eiropā pēc Lježas un Sofijas lidostas.

Pārvadāto pasažieru skaita pieaugums Eiropā ir vērojams tikai trešās un ceturtās grupas lidostās, kur attiecīgi gadā tiek uzņemti 10 miljoni un mazāk par pieciem miljoniem pasažieru. Tā trešās grupas lidostās pieaugums vērojams Berlīnes SVX, Bergenes un Milānas/Orio al Serio lidostā, bet ceturtās grupas lidostās Lježā, Sofijā, Rīgā, Kristiansadā un Ālesundā.