Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ERAB sniegs 200 miljonu eiro atbalstu Latvijas uzņēmējiem

Īstenojot Globālo attīstības banku februārī panākto vienošanos, Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) sniegs 200 miljonu eiro (140 miljonu latu) atbalstu Latvijas uzņēmējiem, šodien pēc tikšanās ar premjeru Valdi Dombrovski (JL) paziņoja ERAB pirmais viceprezidents Varels Frīmans.

Kā ziņots, Pasaules Banka, ERAB un Eiropas Investīciju banka vienojušās par divu gadu aizdevumu plānu līdz 25 miljardu eiro (17,57 miljardu latu) vērtībā, lai palīdzētu reģionam pārdzīvot globālo ekonomisko krīzi. Bankas piedāvās tūlītēju un liela apjoma finansējumu, lai stiprinātu bankas un nodrošinātu reģiona kompānijām, īpaši mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, pieeju kapitālam, liecina aģentūras «Reuters» rīcībā nonākušais banku komunikē.

Kā stāstīja Frīmans, kopumā ERAB paredzētais atbalsts uzņēmējiem Austrumeiropā varētu sasniegt septiņus miljardus eiro (4,9 miljardus latu). Nauda tiks atvēlēta uzņēmējiem, kas darbojas dažādās jomās, piemēram, enerģētikā, lauksaimniecībā u.c.

Latvijā «Parex bankai», kuras pamatkapitālā plāno ienākt ERAB, nebūs monopoltiesību šo līdzekļu izsniegšanā, un ERAB ir gatava strādāt arī ar citām Latvijas finanšu institūcijām.

Kā ziņots, Latvija no Globālo attīstības banku vienošanās var cerēt uz, maksimums, miljardu eiro (700 miljoniem latu), intervijā «LETA Video» iepriekš sacīja «SEB bankas» galvenais ekonomists Andris Vilks.

Kā norādījis Vilks, pasaule ir sapratusi, ka Austrumeiropa pati saviem spēkiem no ekonomiskās krīzes neizķepurosies. Ja līdz šim valdījis uzskats, ka lielākās problēmas būs Rietumu finanšu tirgos, tad tagad sāk iezīmēties, ka Austrumeiropā problēmas var būt vēl dziļākas.

Pēc eksperta domām, saņemot šo finansējumu, tas maksimāli būtu jānovirza esošo uzņēmumu saglabāšanā un jomās, kas saistītas ar enerģētiku.