Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas vicemērs rosina Pašvaldības bankas veidošanu

Rīgas vicemērs Jānis Dinevičs (LSDSP) ir pārliecināts, ka ir jāveido Rīgas pašvaldības banka, kas ļautu veiksmīgi ekonomēt pilsētas finansiālos resursus, portālu «Apollo» informēja Rīgas Domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Šādu ierosinājumu vicemērs izteicis, piedaloties kārtējā Rīgas Apsaimniekotāju asociācijas sapulcē, un savai idejai guvis neapšaubāmu atbalstu.

«Šāda banka ļautu veiksmīgi ekonomēt pilsētas finansiālos resursus, šajā bankā varētu darboties visas pašvaldības iestādes, visas Rīgas Domes kapitālsabiedrības, arī algu un nodokļu aprēķini. Šeit varētu būt runa arī par otro pensiju līmeni,» skaidro vicemērs. «Jāsaka, ka par bāzi varētu ņemt kādreiz eksistējušo Rīgas Domes Norēķinu centru, kurš funkcionēja kā pašvaldības banka.»

Dinevičs arī uzsvēris, ka Pašvaldības bankas galvenais uzdevums nebūtu iegūt maksimālu peļņu, bet gan veicināt pilsētas attīstību un rast iespēju rīdziniekiem ar mazākiem zaudējumiem risināt savas problēmas. Tomēr bankai būtu jādarbojas strikti atbilstoši banku darbības normatīvajai bāzei.

«Ar šādu priekšlikumu es vērsīšos pie pašreizējiem Rīgas Domes koalīcijas partneriem, un šis priekšlikums noteikti tiks iekļauts LSDSP 4000 zīmju programmā uz nākamajām pašvaldību vēlēšanām Rīgā,» atklāj vicemērs.