Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Slovēnijā atver veikalu trūcīgajiem

Ekonomikas krīzes skartajā Slovēnijā iedzīvotājiem, kuri spēj pierādīt savu trūcīgā statusu, tiek piedāvāta iespēja iegādāties pārtikas un higiēnas produktus par ievērojami zemākām cenām.

Lai iepirktos veikalā, kur preces tiek tirgotas pat ar 70% atlaidi, pircējiem jāspēj pierādīt, ka to mēneša ienākumi nepārsniedz 500 eiro (351 latu).

Tāpat tiek noteikts arī mēneša iepirkšanās limits 60 eiro (42 latu) apmērā, lai novērstu iegādāto preču tālākpārdošanu.

Veikals atrodas telpās, kuru nomas īri daļēji atmaksā pašvaldība, un tajā tiek tirgotas preces, kuras iegūtas par velti vai par zemākām cenām iegādātas no ražotājiem. Dažas preces, piemēram, maize, tiks atdotas bez maksas, kad tuvosies to lietošanas termiņa beigas.

Kompānijas «SOS Zadruga» vadītājs Alans Jurakovičs, kas ir šā veikala idejas autors, paziņoja, ka nākamo trīs mēnešu laikā Slovēnijā tiks atklāti vēl pieci šāda tipa veikali.

«Mēs prognozējam, ka katram veikalam līdz gada beigām būs aptuveni 400–500 klienti,» sacīja Jurakovičs.

Kā ziņots, bezdarba līmenis Slovēnijā šā gada janvārī palielinājās līdz 7,8%, reģistrēto bezdarbnieku skaitam veidojot 73 911.

Savukārt Slovākijas Nodarbinātības dienests prognozē, ka bezdarbnieku skaits valstī šogad varētu pieaugt līdz 100 000.