Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LPP/LC: jaunā valdība ģimenes apkrāpusi nepilnas nedēļas laikā

Partija LPP/LC Valda Dombrovska (JL) valdībai pārmet, ka tā ģimenes ar bērniem paspējusi apkrāpt jau nepilnas nedēļas laikā un jaunās valdības soļi ir pilnīgi pretēji deklarācijā paustajiem, portālu «Apollo» informēja partijas pārstāvis Edgars Vaikulis.

LPP/LC norāda, ka Dombrovska valdības apstiprināšanu atbalstījusi, ņemot vērā valdības deklarācijā pausto apņemšanos ekonomiskās krīzes apstākļos turpināt ģimenes kā valsts pamatvērtības atbalsta politiku.

«Nav apritējusi pat nedēļa kopš valdības darba sākuma, kad valdības reālie soļi ir pilnīgi pretēji deklarācijā paustajam. Kā pirmās, uz kuru rēķina tiks taupīta nauda, tiek nosauktas ģimenes ar bērniem, ierosinot atņemt ģimenes valsts pabalstu jaundzimušo bērnu vecākiem un piemaksu pie bērnu piedzimšanas pabalsta,» norāda partija.

Tāpēc LPP/LC Saeimas frakcija uzskata, ka frakcijas deputāti, kuri atbalstīja Dombrovska valdības apstiprināšanu, un ģimenes ar bērniem, kam tika doti konkrēti solījumi, ir apkrāptas. Turklāt tas noticis rekordīsā laikā — nepilnā nedēļā.

«LPP/LC apzinās, ka krīzes apstākļos nepieciešams turpināt mazināt izdevumus, taču tieši krīzes dēļ valsts atbalsts ģimenēm ar bērniem ir jāsaglabā kā viena no galvenajām prioritātēm. Nav jādomā, kā ietaupīt vienu miljonu uz pabalstu likvidēšanas rēķina. Tas tikai rada nedrošību par savu un bērnu nākotni, ietaupījums būs neatsverams ar dzimstības kritumu. Tā vietā skaidri jāpasaka Latvijas cilvēkiem — radiet bērnus, adoptējiet bērnus, kļūstiet par audžuvecākiem — valsts jūs atbalstīs,» uzsver LPP/LC frakcijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš.