Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā februārī izsniegtas 125 būvatļaujas un ekspluatācijā pieņemti 75 objekti

Rīgā februārī izsniegtas 125 būvatļaujas un ekspluatācijā pieņemti 75 objekti, aģentūru LETA informēja Rīgas pilsētas Būvvaldē.

Būvvaldē februārī ir saskaņots un akceptēts 221 būvprojekts, kas paredz jaunas būvniecības uzsākšanu, rekonstrukciju, renovāciju un inženiertehnisko darbu veikšanu. Tas ir par 21% mazāk nekā pagājušā gada februārī.

Lielākais saskaņoto un akceptēto būvprojektu un inženiertehnisko projektu skaits bijis Latgales priekšpilsētā, kur saskaņoti 57 projekti. Zemgales priekšpilsētā saskaņoti 45 projekti, Vidzemes priekšpilsētā - 36, Kurzemes rajonā - 34, Ziemeļu rajonā - 31, bet Centra rajonā saskaņoti 18 būvprojekti un inženierkomunikāciju projekti.

Lielākie Rīgas pilsētas Būvvaldē saskaņotie un akceptētie būvprojekti februārī bija Spices biroju ēka Remtes ielā, daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka ar veikalu telpām Jelgavas ielā 65, autotransporta automātiskās transmisijas apkopes un remonta centrs Krustpils ielā 50a, Ieslodzījumu vietu pārvaldes ēka Rūjienas ielā 4, daudzfunkcionāls dzīvojamās un sabiedriskās funkcijas apbūves komplekss (A daļa) Antonijas ielā 21 un Emīla Melngaiļa ielā 2a, LMT bāzes stacija «ViesturaPr» Viestura prospektā 17/1, 23 dzīvojamo māju Mežaparkā pievienošana pilsētas ūdensvada un sadzīves kanalizācijas tīklam, daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka Krūtes ielā 8, Zilās ielas rekonstrukcija, jaunas ielas gar Beķera grāvi projektēšana un tilts pār Beķergrāvi, kā arī citi būvprojekti.

Skiču stadijā saskaņoti projekti tādām jaunbūvēm kā papildu ūdens sildāmā katla izbūve Rīgas TEC-1 Viskaļu ielā 16, tirdzniecības centrs Augusta Deglava ielā 164b, biroju ēka Dārzciema ielā un citi projekti.

Būvvaldē februārī saņemtas 112 apliecinājuma kartes, vienkāršotās renovācijas/rekonstrukcijas darbu veikšanai, kas ir par 37% mazāk nekā 2008.gada februārī.

Būvvalde februārī izsniegusi 125 būvatļaujas, kas ir par 15% vairāk nekā pagājušā gada februārī. Ziemeļu rajonā izsniegtas 37 būvatļaujas, Latgales priekšpilsētā - 22, Zemgales priekšpilsētā - 21, Vidzemes priekšpilsētā - astoņas, Centra rajonā - trīs, bet Kurzemes rajonā izsniegtas astoņas būvatļaujas. Inženiertīklu ierīkošanai ir izsniegtas 26 būvatļaujas.

Februārī Rīgā ekspluatācijā pieņemti 75 būvobjekti, kas ir par 38% mazāk nekā pagājušā gada februārī. Lielākais ekspluatācijā pieņemto objektu skaits - 12 - bijis Vidzemes priekšpilsētā. Ziemeļu rajonā ekspluatācijā pieņemti astoņi objekti, Kurzemes rajonā - septiņi, savukārt Latgales priekšpilsētā un Centra rajonā - katrā pa četriem būvobjektiem. Ekspluatācijā pieņemti 40 inženiertīkli.

Februārī ekspluatācijā pieņemtas noliktavas ēkas jaunbūve un rekonstrukcija Dzirciema ielā 119/1 ar kopējo izbūves platību 1171,8 kvadrātmetri, ražošanas ēkas rekonstrukcija Aristīda Briāna ielā 9 ar kopējo izbūves platību 7135 kvadrātmetri, viesnīcas ēkas rekonstrukcija Lauvas ielā 2 ar kopējo izbūves platību 5269,7 kvadrātmetri, katlumājas renovācija ar automatizētu gāzes katlu uzstādīšanu Trijādības ielā 5, četras daudzdzīvokļu mājas Biķernieku ielā 160 un citi objekti.

Pēc šobrīd esošās informācijas par būvniecības noteikumu neievērošanu, tas ir, patvaļīgas būvniecības uzsākšanu un atkāpēm no saskaņotajiem projektiem, noformēti 17 administratīvie protokoli. Administratīvā komisija piemērojusi naudas sodus no 50 līdz 1000 latiem. Kopējais pieprasītais soda naudas apjoms par izdarītajiem pārkāpumiem ir 4550 lati.

Lielākais naudas sods - 1000 latu - tika piemērots SIA «Palink» par bez būvatļaujas sāktiem būvdarbiem - būvbedres izrakšanu tirdzniecības ceha būvniecībai Dombrovska ielā un SIA «VIA» par esošai administrācijas ēkai veikto piebūvi divu stāvu augstumā bez akceptēta būvprojekta un izsniegtas būvatļaujas.