Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saslimstība ar gripu turpina pieaugt

Lai gan ziema jau gandrīz beigusies, saslimstība ar gripu turpina pieaugt un pagājušajā nedēļā sasniedza 83 gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, portālu «Apollo» informēja Sabiedrības veselības aģentūrā.

Salīdzinājumā ar nedēļu iepriekš saslimstība ar gripu palielinājās par 22%.

Saslimstība ar gripu kopumā ir samērā zema, tomēr atsevišķos Latvijas reģionos pagājušajā nedēļā bija reģistrēts gripas epidēmiskais pacēlums. Saslimstība ar gripu pārsniedza epidēmiskā sliekšņa līmeni (100 saslimšanas gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju) 11 Latvijas pilsētās: Aizkrauklē, Daugavpilī, Dobelē, Jelgavā, Jūrmalā, Kuldīgā, Limbažos, Ludzā, Ogrē, Siguldā un Tukumā. 

Joprojām augsta saslimstība ar gripu ir bērniem vecumā līdz 14 gadiem. Pagājušajā nedēļā ziņots par 70 hospitalizētiem gripas slimniekiem, arī 48 bērniem.  

Saslimstība ar citām akūtām augšējo elpceļu infekcijām pēdēju divu nedēļu laikā saglabājas gandrīz nemainīgā līmenī — ap 1100 saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, ko pārsvarā izraisīja respiratori sincitiālais vīruss.

Savukārt saslimstības dēļ skolas vismazāk apmeklētas Daugavpilī, Alūksnē, Dobelē, Bauskā un Kuldīgā. Bērnudārzi vismazāk apmeklēti Krāslavā, Jēkabpilī, Saldū, Ogrē un Jūrmalā.

Monitoringa dati liecina, ka šajā sezonā gripas aktivitāte tiek novērota, sākot ar šā gada trešo nedēļu. Parasti saslimstība ar gripu trīs četru nedēļu laikā sasniedz maksimālo intensitāti un tad samazinās. Šogad gripas epidēmiskais pacēlums vērtējams kā netipisks, jo saslimstība ar gripu pieaug pakāpeniski un deviņu nedēļu laikā Latvijā joprojām nav sasniegusi epidēmisko slieksni (100 uz 100 000 iedzīvotāju).