Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Andrejevs: Godmaņa iespējas ierobežoja otrs LPP/LC priekšnieks

Eiropas Parlamenta deputāts Georgs Andrejevs partijai LPP/LC ilgu mūžu neparedz un pieļauj iespēju, ka tā jau drīzumā varētu sašķelties. Viņš atklāj, kādēļ ekspremjers Ivars Godmanis nespēja strādāt efektīvāk un kādēļ ticis ierobežots.

«Pirmkārt, viņas [partijas] simbioze bija stipri mākslīga, tā bija ļoti merkantili tendēta. Citādi «Latvijas ceļš» acīmredzot nevarēja pie varas atgriezties — tikai caur Latvijas Pirmās partijas finansiālu palīdzību un atbalstu. Tas nostrādāja, kaut gan daudzi teica, ka divi negatīvi saskaitāmie dot pozitīvu rezultātu. Tomēr tā notika. Acīmredzot ne vienmēr viss notiek pēc matemātikas likumiem,» portālam «Apollo» stāstīja politiķis.

Andrejevs atklāj, ka starp partijas biedriem ir nesaskaņas un liela daļa tās biedru paliek tajā, neskatoties ne uz kādiem apstākļiem. «Es domāju, ka partija šādā veidā savu spēku ir izsmēlusi, jo pretišķības tur ir diezgan lielas. To jau mēs zinām arī partijas biedros, kas vienkārši pēc inerces palika tur, kur viņi ir, un turpina šo ceļu. Bet man daudz kas nav pieņemams. Un es nedomāju, ka tas ir Godmaņa vainas dēļ.»

Bijušais partijas LPP/LC biedrs stāstīja, ka Godmanis nav parādījis savas patiesās spējas, jo tam traucējis partijas līdzpriekšsēdētājs Ainārs Šlesers. «Domāju, ka Godmaņa iespējas lielā mērā tika ierobežotas no otra partijas priekšnieka puses. Tas bija skaidri redzams. Vajadzēja kaut kur iejaukties.»

Viņš arī atklāj, ka, iespējams, Godmanis ierobežots, jo nav bijis tas, kas sarūpē naudu partijai. «Ļoti iespējams, ka tas ir tieši tāpēc. To redzot arvien skaidrāk un nespējot realizēt tās intereses, ko aizstāv lielākā daļa «Latvijas ceļa» pārstāvju. Es domāju, ka tas virzīsies uz to, ka viņi [LPP/LC] meklēs citu nišu. Nezinu, kādā veidā partija var atdzimt.»