Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Andrejevs atklāj, kādēļ nekandidētu Saeimas vēlēšanās

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Georgs Andrejevs iepriekš jau pieņēmis lēmumu jūnijā gaidāmajās EP vēlēšanās vairs nestartēt. Tomēr tad sekojis piedāvājums, kas viņam licis lēmumu mainīt. Intervijā portālam «Apollo» viņš norāda, ka stāties kādā jaunā partijā nav viņa pašmērķis, un atklāj, kādēļ viņš atteiktos no iespējas kandidēt nākamajās Latvijas parlamenta vēlēšanās.

«Jūtos pietiekami vecs, lai nelēkātu no vienas [partijas] uz otru. Lai nedomātu, ka tas [stāties jaunā partijā] ir kaut kāds pašmērķis. Domāju, ka vispār nestartēšu vēlēšanās, bet tad nāca šis piedāvājums. Tur [partijā «Sabiedrība citai politikai» (SCP)] ir daudz jaunu cilvēku, ko tagad iepazinu, kas tiešām var palīdzēt Latvijas kustībai Eiropā,» savu lēmumu tomēr piedalīties EP vēlēšanās motivē Andrejevs.

Jautāts, vai viņam tomēr nevajadzēja atgriezties Latvijā un sagaidīt kārtējās vai, iespējams, ārkārtas Saeimas vēlēšanas, Andrejevs atklāj, ka tas būtu vieglāks lēmums, taču viņš gribētu turpināt un pabeigt iesāktos darbus EP.

«Fiziski vieglāk man būtu kandidēt Saeimas vēlēšanās. Bet šis bija tāds reāls piedāvājums, uz kuru es atsaucos. Šeit [Eiropas Parlamentā] mēs esam sākuši dažādu ar veselības nozari saistītu jautājumu risināšanu, kas noteikti būs jārisina nākamajam parlamenta sasaukumam. Mēs redzam pieredzi, kad iestājāmies Eiropas Savienībā. Viss darbs sākās no nulles. Šejienes birokrātija ir iekārtota tā, lai ignorētu darbu, kas padarīts pirms mums. Varēja daudz ko iesākt no tā punkta, cik daudz iepriekšējais sasaukums bija pavirzījies, bet tas tika ignorēts. Lai idejas nestu pāri, ir svarīgi šeit palikt. Daudz mani kolēģi vēlēšanās vairs nepiedalīsies. Kādam vajadzētu būt, kas šo stafeti ieliek nākamajā sasaukumā. Skaidrs, ka sabiedrības veselības problēmas būs un komiteja pastāvēs,» — tā EP deputāts. 

Jau ziņots, ka Andrejevs EP vēlēšanās startēs no partijas SCP saraksta.