Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eklstouns: jaunā sistēma liks cīnīties par uzvaru katrā posmā

Jaunā punktu skaitīšanas sistēma Pirmās formulas (F-1) čempionātā, kad uzvaru kopvērtējumā izcīnīs pilots, kurš izcīnījis visvairāk uzvaru, nevis visvairāk punktu, autosportistiem liks tiešām cīnīties par pirmo vietu, uzskata F-1 vadītājs Bērnijs Eklstouns.

«Galvenā ideja šīm izmaiņām bija tāda, ka tagad otrajā vietā braucošais pilots tik tiešām uzsāks cīņu par pirmo vietu, nevis mierīgi turpinās braukt, cerot sasniegt finišu, lieki neriskējot,» norāda Eklstouns. «Iepriekš nebija nekādas motivācijas kaut ko darīt, lai mēģinātu kādu apdzīt un pakāpties pāris vietas uz augšu.»

«Braucēji, kas zina, ka ir pietiekami spēcīgi, lai izcīnītu uzvaras, par izmaiņām ir ļoti priecīgi, savukārt tiem, kas domā, ka viņi nespēs uzvarēt, ir pilnīgi vienalga,» piebilda Eklstouns.

Kā ziņots, Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) otrdien nolēma mainīt punktu skaitīšanas sistēmu F-1 čempionātā, un turpmāk uzvaru kopvērtējumā izcīnīs pilots, kurš guvis visvairāk uzvaru, nevis visvairāk punktu.

FIA paziņojumā izteicās, ka noraidījusi Pirmās formulas komandu asociācijas (FOTA) piedāvājumu mainīt punktu skaitīšanas sistēmu, kurā lielākas priekšrocības iegūtu sacensību uzvarētāji. Tomēr FIA nolēma dramatiski mainīt punktu skaitīšanas sistēmas jēgu, un par čempionu kļūs pilots, kuram būs visvairāk uzvaru.

Pati punktu sistēma paliks nemainīga «10-8-6-5-4-3-2-1». Kopvērtējuma vietas no otrās uz leju un arī Konstruktora kausa ieguvēji tiks noteikti pēc vecās punktu sistēmas.