Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Piena muzejs iekļauts akcijā «Dižā Baltijas apceļošana 2009»

Jau trešo gadu pēc kārtas Tūrisma attīstības valsts aģentūra sadarbībā ar Igaunijas un Lietuvas valsts tūrisma organizācijām rīko akciju «Dižā Baltijas apceļošana».

Šajā projektā no maija līdz oktobrim Baltijas valstu iedzīvotāji ir aicināti apmeklēt 30 apskates objektus visās trīs Baltijas valstīs. Viens no desmit apskates objektiem Latvijā būs Piena muzejs.

Projekts izveidots 2007. gadā ar mērķi atbalstīt un popularizēt esošos un jaunos, mazāk zināmos tūrisma produktus Baltijas valstīs un atklāt Baltijas skaistumu. No katras valsts šogad apskatei tiks piedāvāti 10 apskates objekti, kopumā iepazīstinot kaimiņvalstis un parādot, ka tepat Baltijas valstīs ir unikāli, aizraujoši un apskates vērti tūrisma objekti.

Piena muzejs ir izvietots Sieksātes jeb Kalnamuižas pienotavas un klēts ēkās, kuras atrodas Berghofas muižas kompleksā. Muzejs piedāvā interesentiem iepazīties ar piena rūpniecības vēsturi, rīkot piena produktu degustācijas, seminārus, tematiskas pēcpusdienas, atpūsties mājīgās jumta istabiņās un pirms miega palasīt piena pasakas. Muzeja pārstāvji atzīst, ka ekspozīcija ir unikāla ar vēsturisko vērtību atspoguļojumu, jauno tehnoloģiju izmantošanu, neatsverama nozīme ir vides objektiem, kas, piemēram, ļauj praktizēties govs slaukšanā. Piena muzeja apmeklētājiem ir atvērts muzejs, sierotavas ēka, kā arī Piensaimniecības parks.

Pašlaik apmeklētāji muzejā var apskatīt vairāk nekā 250 eksponātus, no kuriem lielākā daļa ir restaurēti. Muzeja apskates noslēgumā apmeklētājiem ir iespēja nobaudīt dažādus piena produktus. Muzeja ekspozīcija regulāri tiek papildināta ar jauniem eksponātiem no ārvalstīm, kā arī nereti tieši apmeklētāji — piensaimnieki, arī jaunieši uzdāvina kādu muzejā izstādāmu lietu.

Šogad Latviju projektā pārstāvēs arī Siguldas piedzīvojumu parks, Cēsu pilsmuižas komplekss, Vecgulbenes muiža, Ventspils Amatu māja, Bauskas pils ar atjaunoto pils daļu un ekspozīciju, Ziemassvētku kauju muzejs, Maizes muzejs, keramiķa Pētera Gailuma muzejs un Jūmalas pilsētas muzejs ar ekspozīciju «Rīgas Jūrmalas un Ķemeru kūrortu vēsture 18.–20. gadsimts».