Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

KNAB Koķi soda par neatļautu amatu savienošanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izglītības un zinātnes ministrei Tatjanai Koķei (ZZS) noteicis 100 latu sodu par valsts amatpersonai noteikto amatu savienošanas ierobežojumu pārkāpšanu un amatu savienošanas izpildes kārtības neievērošanu.

KNAB 2007. gada februārī secināja, ka Koķe no 2006. gada 18. aprīļa līdz pārbaudes veikšanas brīdim savienojusi Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) parlamentārās sekretāres amatu ar amatiem UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Izglītības programmas padomē, UNESCO Starptautiskās izglītības biroja padomē un amatu konsultatīvajā padomē «Izglītība visiem».

KNAB secināja, ka Koķe ne tikai savienojusi šos amatus, bet arī par to nav informējusi augstāku amatpersonu un nav iesniegusi minētajās institūcijās iesniegumus ar lūgumu atcelt viņu no amatiem, kuru savienošana ar parlamentārā sekretāra amatu ir aizliegta.

Tādējādi KNAB atzina, ka Koķe nav ievērojusi likuma «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā» prasības, un piemēroja 100 latu administratīvo sodu, kā arī uzlika viņai par pienākumu novērst amatu savienošanas pārkāpumus.

Koķe KNAB 2007. gada sākumā pieņemto lēmumu apstrīdēja Administratīvajā rajona tiesā, kas pagājušā gada 29. februārī viņas sūdzību noraidīja, tā atzīstot KNAB lēmumu par pamatotu. Koķe patlaban spriedumu apstrīdējusi Administratīvajā apgabaltiesā, kas lietu izskatīts 8. jūnijā, aģentūru LETA informēja Administratīvajā apgabaltiesā.

LETA jau ziņoja, ka Saeima pagājušajā nedēļā Koķi apstiprināja par izglītības un zinātnes ministriju Valda Dombrovska (JL) vadītajā valdībā. Izglītības un zinātnes ministres amatā Koķe darbojas kopš 2007. gada 20. decembra.

1999. gada maijā Saeima apstiprināja Koķi par augstākās izglītības valsts ministri Viļa Krištopana valdībā. Tajā pašā gadā viņa kļuva par izglītības un zinātnes ministres Silvas Goldes (TP) padomnieci augstākās izglītības un zinātnes jautājumos.

2002. gadā Koķe sāka darbu kā Īpašu uzdevumu ministra valsts reformu lietās sekretariāta vadītāja vietniece un sāka strādāt par Latvijas Universitātes profesori. Nākamajā gadā Koķe tika iecelta par UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas konsultatīvās padomes «Izglītība visiem» izpilddirektori.

2006. gada aprīlī Koķi iecēla par Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentāro sekretāri. Novembrī viņa tika ievēlēta Eiropas Pieaugušo izglītības asociācijas valdē.