Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Amatpersona mēģinājusi izkrāpt negadījuma apdrošināšanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdzis prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret kādas valsts akciju sabiedrības valdes locekli, kādu privātpersonu un Ceļu policijas amatpersonu par kukuļošanu, krāpšanu un dienesta viltojumu, lai izkrāptu apdrošināšanas atlīdzību, portālu «Apollo» informēja KNAB.

Birojs informē, ka valsts akciju sabiedrības amatpersonai lūgts uzrādīt apsūdzību kukuļdošanā un krāpšanā, bet privātpersonai — par līdzdalību krāpšanā un kukuļa piesavināšanos, savukārt Ceļu policijas jaunākajam inspektoram — par dienesta viltojumu.

Aģentūra LETA ziņo, ka minētais kriminālprocess ir par VAS "Starptautiskā lidosta Rīga" valdes locekles Rotas Mūrnieces automašīnas avāriju, kas notika pagājušā gada 18.augustā.

Pierādījumi liecina, ka amatpersona devusi 800 latu kukuli kādai privātpersonai tālākai nodošanai ceļu policistam, lai viņš nodrošinātu nenotikuša ceļu satiksmes negadījuma reģistrēšanu, ar mērķi iegūt automašīnas remonta izmaksu atlīdzību no apdrošināšanas kompānijas. Taču izmeklēšanā noskaidrojies, ka Ceļu satiksmes negadījums noticis citā vietā vairākas nedēļas iepriekš. Pamatojoties uz viltotajiem dokumentiem, apdrošināšanas kompānija apmaksāja ar automašīnas remontu saistītos izdevumus 1745,94 latu apmērā.

Kriminālprocesā pieradīts, ka viltus ceļā tika izkrāpti līdzekļi no apdrošināšanas kompānijas, kurus tā bija samaksājusi par automašīnas remontu, savukārt nauda tika dota, apzinoties, ka tā paredzēta, lai panāktu valsts amatpersonas pretlikumīgu rīcību. Noskaidrots, ka privātpersona, kura saņēma naudu, izmantoja to pēc saviem ieskatiem, tādējādi izdarot noziedzīgu nodarījumu — kukuļa piesavināšanos.

Aizdomās turētajiem piemēroti vairāki ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.