Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vai Baltkrievijā notiks 2014. gada PČ hokejā?

Šveices pilsētā Cīrihē 17. martā notika Baltkrievijas Hokeja federācijas prezentācija sakarā ar 2014. gada pasaules čempionātu (PČ) hokejā, raksta portāls «pressball.by».

Kā zināms, baltkrievi pieteikušies rīkot 2014. gada pasaules čempionātu hokejā. Bez baltkrieviem šo čempionātu vēlas rīkot arī Ungārija, Čehija, Ukraina un Latvija. Baltkrievija arī bija pieteikusi kandidatūru uz 2010. un 2013. gada pasaules čempionāta organizēšanu.

Prezentācijas laikā katrs klātesošais saņēma dokumentus un informatīvos materiālus, kuros tika aprakstīti daudzi jautājumi, kas skar čempionāta norisi: arēnas gatavība, Minskas viesnīcu apraksts, transporta kustība pilsētā, infrastruktūra, kā arī drošības dienestu darbība čempionāta laikā.

Pēc Baltkrievijas Hokeja federācijas pārstāvju sacītā, prezentācija noritējusi veiksmīgi, par ko liecina pozitīvās atsauksmes pēc tās.

Tuvāko divu dienu laikā Cīrihē notiks IIHF (Starptautiskās Hokeja federācijas) Padomes sēde, kurā, iespējams, samazinās pretendentu skaitu uz 2014. gada pasaules čempionāta rīkošanu, ja tie neatbildīs pieņemtajiem atlases kritērijiem. Baltkrieviem, spriežot pēc atsauksmēm, tik ātras atvadas no cerībām rīkot čempionātu nedraud.

Gala lēmums par 2014. gada pasaules hokeja čempionāta norises vietu tiks pieņemts IIHF kongresā no 7. līdz 9. maijam, kas norisināsies Šveicē pasaules čempionāta laikā. 7. maijā pretendentiem būs iespēja atrādīt savu pēdējo prezentāciju, bet 8. maijā notiks galīgais balsojums.

Zinot, ka IIHF aizkulisēs par čempionāta rīkošanu notiek sīva cīņa, pastāv iespēja, ka Latvijas puse savu balsi atdod par labu baltkrieviem, savukārt baltkrievi izrāda pretimnākšanu mums kādā no nākamajiem balsojumiem. Šāds solis ir visai iespējams, tā kā Latvijas Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans vēl pavisam nesen izteicās, ka Latvijai sarīkot pasaules čempionātu 2014. gadā ir diezgan mazas iespējas.

Protams, ir arī otrs variants, ka baltkrievi balso mums par labu, bet šāds scenārijs nešķiet loģisks, jo kaimiņi čempionātu nav pie sevis dabūjuši ne reizi, turklāt Minskā speciāli čempionātam uzbūvēta jauna halle un diez vai Baltkrievijas Hokeja federācijas pārstāvji ir gatavi atlikt šāda mēroga pasākumu uz vēlāku laiku.