Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Daudze nekandidēs uz EP, jo vēlas turpināt ārsta praksi

Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze (Zaļo un zemnieku savienība) Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās izlēmis nekandidēt, jo sapratis, ka vairāk Latvijai ar savu parlamentārā darba pieredzi var palīdzēt dzimtenē un, strādājot EP, būs grūti pamest ārsta praksi.

Paužot pateicību partijas biedriem par viņa kandidatūras izvirzīšanu, Daudze aģentūrai BNS tomēr uzsvēra, ka viņa izvēle turpināt darbu Saeimā saistīta ar četriem iemesliem.

«Pirmkārt, es uzskatu, ka esmu ieguvis vērtīgu Latvijas parlamentārā darba pieredzi. Esmu pārliecināts, ka tāpēc varu daudz vairāk un produktīvāk šajā sarežģītajā situācijā valstij palīdzēt šeit, mūsu parlamentā,» Daudze norādīja.

Kā otro iemeslu parlamenta spīkers minēja to, ka «Saeimā ir iesākti jauni darbi, tiek pieņemti krīzes laika lēmumi, arī ļoti nepopulāri, ir izveidota jauna koalīcija, kam šie parlamenta lēmumi būs jārealizē. Un šajā situācijā es uzskatu, ka esmu līdzatbildīgs par lēmumu īstenošanu, līdz ar to mans darbs tomēr ir Latvijas parlamentā».

«Treškārt, ZZS Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu saraksts ir ļoti spēcīgs arī bez manas iesaistīšanās priekšvēlēšanu cīņā,» savu pārliecību pauda Daudze.

Visbeidzot viņš atzīst, ka ceturtais iemesls par labu darba turpināšanai Saeimas priekšsēdētāja krēslā saistīts ar vēlmi turpināt arī ārsta praksi, ko būtu ļoti grūti savienot ar darbu ārpus Latvijas.

Jau vēstīts, ka Daudzi kā savu kandidātu darbam EP izvirzīja viņa pārstāvētā partija «Latvijai un Ventspilij» un viņa kandidatūru akceptēja arī pārējās Zaļo un zemnieku savienības sastāvā esošās partijas: Latvijas Zemnieku savienība un Latvijas Zaļā partija.

Tā kā Daudze no šā goda atteicās, ZZS deputātu kandidātu saraksta līdere EP vēlēšanās būs Saeimas deputāte un bijusī izglītības un zinātnes ministre Baiba Rivža.