Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Īslande aizliegs seksuālo pakalpojumu pirkšanu un striptīza klubus

Īslande plāno pieņemt likumus, kas par kriminālnoziegumiem atzīs seksuālo pakalpojumu pirkšanu, striptīza klubu darbību un cilvēku kontrabandu, trešdien paziņoja valdība.

«Šis plāns jau sen ir novēlots,» sacīja sociālo lietu ministre Asta Ragneitura Johannesdotira. «Tas daudzus gadus ir bijis galvenais jautājums cilvēktiesību organizācijām, sieviešu organizācijām un daudziem parlamenta locekļiem.»

Sagaidāms, ka parlaments par attiecīgo likumprojektu balsos vēl pirms 25. aprīlī paredzētajām vispārējām vēlēšanām, sacīja ministre.

2007. gadā Īslandē tika legalizēta prostitūcija, lai aizsargātu prostitūtas un mudinātu viņas vērsties pēc palīdzības pie policijas, nebaidoties no apsūdzībām.

Aizliegums pirkt seksuālus pakalpojums būs vērsts pret prostitūtu klientiem.

Saskaņā ar pašlaik parlamentā apspriesto likumprojektu cilvēkus, kuri pirks vai solīs pirkt seksuālus pakalpojumus, varēs sodīt ar naudas sodu vai cietumsodu līdz vienam gadam.

Ja persona, no kuras tiek pirkti seksuālie pakalpojumi, ir jaunāka par 18 gadiem, draudēs cietumsods līdz diviem gadiem vai naudas sods.

Striptīza klubi Īslandē kopumā ir aizliegti, taču tie var darboties ar īpašu vietējās pašvaldības atļauju. Jaunais likums šādus izņēmumus atcels.