Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sasauks Jauniešu Ministru kabinetu

Mēnesi pēc Valda Dombrovska valdības apstiprināšanas Saeimā tiks sasaukts Jauniešu Ministru kabinets (JMK), kas 10 nedēļas pētīs katra ministra un nozaru ministrijas darba ikdienu, aktuālos jautājumus un paudīs jauniešu viedokli valstisku jautājumu risināšanā, portālu «Apollo» informēja Latvijas Jaunatnes padomes (LJP) pārstāve Laura Zvejniece.

www.ljp.lv

«Pašlaik, kad jautājums par jaunatnes iesaisti sabiedriskajos un politiskajos procesos ir īpaši aktuāls, JMK būs iespēja 15 erudītiem jauniešiem praktiski piedalīties ministriju darbā, vērot notiekošo un izteikt savus spriedumus, tādējādi saprotot, ka politika un valsts mēroga lēmumu pieņemšana ir vide, kurā arī jaunietis spēj rezultatīvi darboties un sniegt savu ieguldījumu. Šā projekta lielākais pluss ir pašu jauniešu iesaistīšanās, kas, iespējams, spēs rast inovatīvus risinājumus, piemēram, piena krīzei vai izglītības jautājumiem,» uzsver LJP prezidente Eva Ikstena.

JMK darbosies kā Latvijas Ministru kabineta prototips — ik otrdienu tas pulcēsies atklātās JMK sēdēs, jauniešu ministri sadarbosies ar Ministru kabinetu, tiksies ar ministriju darbiniekiem, Saeimas deputātiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, informēs par savām gaitām sabiedrību un plašsaziņas līdzekļus, kā arī piedāvās savus risinājumus aktuālajiem jautājumiem Latvijas politikā.

Katrs jauniešu ministrs regulāri papildinās JMK emuāru, tādējādi informējot par savām aktivitātēm un publiskojot savu redzējumu par ministrijas, ministra un Ministru kabineta darbību.

Tā kā JMK ir sabiedriska iniciatīva, ievērojama ir arī sabiedrības loma ministru darbībā — ikvienam Latvijas iedzīvotājam būs iespēja emuārā komentēt jauniešu ministru darbību, sniedzot tiem konstruktīvu kritiku, kā arī savus ierosinājumus konkrētu jautājumu risināšanai. Reizi divās nedēļās jauniešu ministri izvērtēs aktīvāko komentētāju pienesumu un izvēlēsies savu simpātiju, kas saņems īpašas balvas.

Projektā paredzēts arī vēl kāds jaunievedums, kas nav atrodams Ministru kabineta darbībā, — tā būs ikmēneša novērtēšanas diena, kad visi projekta līdzjutēji un sekotāji novērtēs jauniešu ministru darbību skalā no –5 līdz +5, sniedzot arī pamatojumu savam vērtējumam, tādējādi LMK būs iespēja saņemt atgriezenisko saiti un izvērtēt savu sniegumu.

Projekta ilgtermiņa mērķis ir veicināt jauniešu iesaistīšanos politikā — gan tieši, līdzdarbojoties partijās, gan pastarpināti, izsakot argumentētu viedokli, idejas un pilsoniski līdzdarbojoties lēmumu pieņemšanā — tādējādi, iespējams, nodrošinot paaudžu maiņu Latvijas politikā un jaunu līderu veidošanos gan politiskajās partijās, gan nevalstiskajā sektorā.