Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Parex noslēdz sarunas ar sindicēto kredītu devējiem

Ceturtdien Parex banka noslēdza sarunas ar sindicēto kredītu devējiem, vienojoties par kredītu atmaksas nosacījumiem. Pirmais maksājums 30% jeb 232,5 miljoni eiro (163,4 miljoni latu) no kopējās aizdevumu pamatsummas tiks veikts ceturtdien, izmantojot piesaistītos līdzekļus no Valsts kases, portālu «Apollo» informēja bankā.

«Vienošanās parakstīšana ar sindicēto kredītu devējiem apliecina, ka ir veiksmīgi noslēdzies būtisks posms bankas darbības stabilizēšanā. Pašreiz notiek intensīvs darbs pie bankas attīstības scenārijiem, kur būtiska uzmanība tiks veltīta pakalpojumu sniegšanai uzņēmējiem, mājsaimniecībām un privātā kapitāla pārvaldīšanai,» uzskata Parex bankas valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis. Viņš uzsver, ka bankas stabilitātes un attīstības stratēģijas potenciāla novērtējums ir Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka, apliecinot interesi kļūt par Parex bankas akcionāru.

Vienošanās ar sindicētā kredīta aizdevējiem paredz šādu kredītu atmaksas grafiku: 30% jeb 232,5 miljonus eiro no kredīta summas atmaksājot šā gada martā, 40% jeb 310 miljonus eiro (217,8 miljonus latu) — 2010. gada februārī un 30% jeb 232,5 miljonus eiro — 2011. gada maijā.