Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kalniete saņem zelta medaļu kā izcila eiropiete

Saeimas deputāte Sandra Kalniete (PS) ceturtdien Briselē saņēma «Fondation Mérite Européen» zelta medaļu. Šo apbalvojumu pasniedz «izciliem eiropiešiem, kuri ar saviem nopelniem palīdzējuši veidot labāku, vienotāku Eiropu», portālu «Apollo» informēja partijas «Pilsoniskā savienība» preses sekretāre Dace Balode.

«Fondation Mérite Européen» ir fonds, kas veicina darbošanos Eiropas labā — lai tā kļūtu atvērtāka, zināšanām bagātāka un humānāka, norāda Balode. Fonda apbalvojumus saņēmuši, piemēram, Eiropas Parlamenta prezidents Hanss Gerts Poterings, ES ārējo attiecību komisāre Benita Ferero-Valdnere, Lietuvas politiķis Vītauts Landsberģis un citi. Fonds piešķir apbalvojumus arī zinātnē.

Medaļas pasniegšana notika Hansa Zīdela fonda rīkotās konferences laikā, kas veltīta Eiropas Savienības paplašināšanās piektajai gadskārtai. Par godu Kalnietei runu teica konferences vadītājs un Eiropas Parlamenta deputāts Dr. Ingo Frīdrihs.

Kalniete bija arī viena no ziņotājām šajā pasākumā. Kopā ar viņu uzstājās Viktors Orbans, kādreizējais Ungārijas premjers, un bijušais Polijas prezidents Lehs Valensa.