Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pasniedzējs Smirnovs vēlas iestāties Lemberga partijā

Ventspils augstskolas lektors Dmitrijs Smirnovs, kas plašāku atpazīstamību ieguva pēc tam, kad pagājušā gada rudenī viņu aizturēja Drošības policija aizdomās par baumu izplatīšanu par lata devalvāciju, aģentūrai LETA apstiprināja, ka ir izteicis vēlēšanos iestāties Aivara Lemberga vadītājā politiskajā organizācijā «Latvijai un Ventspilij».

Smirnovs apstiprināja, ka rīt politiskās organizācijas «Latvijai un Ventspilij» sapulcē notiks balsošana par viņa uzņemšanu partijā. Vaicāts, vai plāno startēt 6. jūnijā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās, Smirnovs atklāja, ka ir gatavs kandidēt, ja viņam tiks dota tāda iespēja. Uz jautājumu, kāpēc nolēmis iestāties partijā, Smirnovs atbildēja, ka vēlas izmantot pilsētas labā savas zināšanas ekonomikā un finansēs.

Nesen intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» Smirnovs prognozēja, ka Latvijas valsti gaida defolts jeb bankrots. «Par šādu manu prognozi var vispār nošaut. Nezinu, vai par to var stāstīt,» laikrakstā publicētajā intervijā norādīja ekonomists.

Pēc viņa aprēķiniem, rudenī Latvijas konsolidētais parāds varētu sasniegt 60 miljardus ASV dolāru. Lai Latvija, saimniekojot līdzšinējā stilā, varētu vienkārši izdzīvot, nepieciešami 7–10 miljardi dolāru katru gadu.

«Tas viss beigsies ar defoltu. Bankrotu. Tā būs briesmīga situācija, sliktāka nekā deviņdesmitajos gados,» brīdināja Smirnovs. «Nekustamā īpašuma burbulis iznīcināja rūpniecību un uzņēmējdarbību, jo nebija vairs jēgas strādāt. Un tagad jautājums ir — no kā mēs tālāk dzīvosim? Varam tikai aizņemties naudu ārvalstīs un tērēt to importa preču iegādei. Mēs paši neko nevaram saražot. Es aizgāju uz lielveikalu un skatos — āboli ir pat no Ķīnas. Latvijas ābolu nav. Absurds!»

Kā skaidroja ekonomists, valsts bankrots izpaudīsies kā situācija, ar ko mūs biedēja padomju laikā, runājot par kapitālismu. Veikalos preces būs, bet cilvēkiem naudas, par ko pirkt šīs preces, nebūs. Bezdarbs kritiskākajā situācijā varētu pieaugt līdz 50%.

«Pašlaik vēl nav nekāda krīze. Pasaka beigsies, kad mums pārtrauks dot kredītus,» akcentē augstskolas pasniedzējs.

Skaidrojot, kāpēc tad dot kredītu, ja pēc tam to neizdosies atgūt, Smirnovs pieļauj iespēju, ka kādam ir mērķis «nobankrotēt Latviju» un pēc tam visu dabūt bez maksas.