Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijas eksports šogad var samazināties par 45%

Krītoties cenām pasaules tirgū un samazinoties fiziskajam eksporta apjomam, Krievijas eksporta vērtība šogad var samazināties par 45%, liecina valdības sēdei sagatavotie materiāli.

Naftas eksports fiziskajās vienībās šogad var samazināties par 2,3% — līdz 237 miljoniem tonnu, pieprasījums pēc oglēm ārējā tirgū gaidāms 94 miljonu tonnu līmenī, bet ogļu ieguve šogad varētu samazināties par 4,6% — līdz 311 miljoniem tonnu.

Vadības materiālos norādīts, ka ekonomikas lejupslīde, kas sākās 2008. gada ceturtajā ceturksnī, visticamāk, turpināsies arī šā gada pirmajos divos ceturkšņos. Eksporta samazināšanās izraisīs investīciju kritumu, vāju tirdzniecības pieaugumu un iedzīvotāju reālo ienākumu stagnāciju.

Tā rezultātā Krievijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad samazināsies par 2,2%, tirdzniecībai augot par 0,3%, bet investīcijām samazinoties par 13,8%.