Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Neatļauj reģistrēt uzņēmumu «Vineta Muižniece»

Uzņēmumu reģistrs (UR) pieņēmis lēmumu Komercreģistrā nereģistrēt uzņēmumu «Vineta Muižniece», aģentūru BNS informēja UR preses sekretāre Līga Brice.

«Patērētāju aizsardzības biedrība», kas iepriekš vēlējās reģistrēt uzņēmumu «Valdis Zatlers», iesniedza UR pieteikumu par uzņēmuma «Vineta Muižniece» reģistrēšanu. UR pieņēmis lēmumu uzņēmumu ar šādu nosaukumu nereģistrēt, to motivējot ar nosaukuma neatbilstību Komerclikuma noteikumiem, jo tajā iekļauta informācija, kas maldina sabiedrību par uzņēmuma saistību ar konkrēto personu, informēja Brice.

«Patērētāju aizsardzības biedrības» valdes priekšsēdētājs Māris Onževs aģentūrai BNS pastāstīja, ka nosaukums «Vineta Muižniece» izvēlēts, jo Muižniece ir Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja un šī komisija ierosina un veic dažādas izmaiņas likumos, arī Komerclikumā. «Tas ir veids, kā pievērst uzmanību Komerclikuma normatīvajam regulējumam attiecībā uz personu vārdu izmantošanu kapitālsabiedrību nosaukumos,» viņš paskaidroja.

Onževs arī atzina, ka UR lēmumu biedrība šoreiz nepārsūdzēs, bet jaunu uzņēmuma nosaukumu gan piedāvās.

«Patērētāju aizsardzības biedrība» iepriekš vēlējās reģistrēt SIA «Valdis Zatlers», taču UR 11. martā atteica ierakstīt Komercreģistrā uzņēmumu ar tādu nosaukumu. Onževs aģentūrai BNS sacīja, ka biedrība UR lēmumu pārsūdzējusi pie valsts galvenā notāra Ringolda Baloža, kas sūdzību varētu izskatīt mēneša laikā.

Jau vēstīts, ka UR tika iesniegts pieteikums uzņēmuma «Valdis Zatlers» ierakstīšanai Komercreģistrā. Galvenais notārs Ringolds Balodis norādīja, ka personai, kuras vārds ir izmantots nosaukumā, jābūt vienam no galvenajiem uzņēmuma dibinātājiem. «Turklāt pieņemams, ka dibinātāja mērķis ir izmantot savās interesēs citas personas vārdu, konkrētajā gadījumā Valsts prezidenta Valda Zatlera vārdu un viņa atpazīstamību sabiedrībā. Saskaņā ar Komerclikumu tas ir pretēji labiem tikumiem,» klāstīja Balodis.

Savukārt Onževs iepriekš informēja, ka ar Valda Zatlera vārdā nosauktas sabiedrības dibināšanu «Patērētāju aizsardzības biedrība» akcentē un pievērš gan valsts augstāko amatpersonu, gan arī visas sabiedrības uzmanību neskaidrajam un nesakārtotajam regulējumam patērētāju, īpaši grūtībās nonākušo kredītņēmēju, tiesību aizsardzības jomā, kas ir tikpat nesaprotams vienkāršajiem cilvēkiem kā Komerclikuma normatīvais regulējums attiecībā uz personu vārdu izmantošanu kapitālsabiedrību nosaukumos. Viņš klāstīja, ka UR pamato, ka nosaukums «Valdis Zatlers» neatbilst labiem tikumiem, taču tādas izplūdušas un deklaratīvas frāzes kā labi tikumi un laba ticība ir iekļautas arī patērētāju aizsargājošo normatīvo aktu regulējumos, bet tās bieži vien neaizsargā patērētāju faktiskajā dzīvē strīdā ar pakalpojumu sniedzējiem vai preču pārdevējiem.

«Mūsuprāt, nav iedomājams labāks veids, kā pievērst Valsts prezidenta uzmanību viņam Satversmes 47. pantā noteikto likumdošanas iniciatīvas tiesību realizēšanā, kā parādīt, ka arī viņu var ietekmēt neskaidri un nepilnīgi likumi. Ja likumdevējs nav spējīgs veikt savus tiešos pienākumus, radot, pieļaujot un arī nespējot novērst neveselīgas vides esamību patērētāju tiesību regulējumā, Valsts prezidentam ir jānāk klajā ar konkrētām likumdošanas iniciatīvām,» paskaidroja Onževs.

«Patērētāju aizsardzības biedrība» ir dibināta 2009. gadā, lai izglītotu un informētu patērētājus par viņu tiesībām, kā arī juridiskām iespējām aizsargāt viņu intereses un iniciēt izmaiņas normatīvajos tiesību aktos attiecībā uz patērētāju tiesībām.