Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Viens mirklis, un tu esi iemīlējies!

Sajūtas un domas, kas pārņem cilvēkus, kad viņi ir iemīlējušies, neļauj turpināt iepriekšējo dzīvi tādu, kāda tā bija. Mīlestība met izaicinājumu visam iepriekš notikušajam un padara to bezvērtīgu.

Šīs pārvērtības nenotiek vienā acumirklī. Tas ir process, ko rosina ne tikai zibenīgas Erosa rosinātas vēlmes. Izjūtas atkārtojas atkal un atkal, un cilvēks dažkārt sev mēģina iestāstīt — es neesmu iemīlējies, es neesmu iemīlējies…

Bet izrādās, ka mieru var rast, tikai dzirdot mīļotā balsi un redzot viņa stāvu. Tad atkal nāk kāds atslābuma brīdis un ir grūti saprast — vai tiešām tas ar mani ir noticis? Ja šīs domas neatkāpjas — jā, tā ir, esat iemīlējies, mīļo cilvēk!

Un tad tikai sākas! Mainās visa apkārtne — šis īpašais stāvoklis liek pārdomāt teju vai visu dzīvi, un tev nākas gluži kā piedzimt no jauna. Domās atgriežoties pagātnē, mēģinot dziedēt sen cirstas rētas.

Kāpēc gan līdz šim nav gūts tik ļoti kārotais, kāpēc visas ciešanas ir bijušas veltas? Kāpēc manis mīlētais nav mīlējis mani un, visbeidzot, izrāvis no savas sirds ar naidu? Šai brīdī pagātne spiež sirdi kā akmens. No tā parasti cenšamies izvairīties, kliedējot smagās domas.

Taču — kā teicis Freids — zemapziņa ir mūžīga. Un no sevis nekur nepaslēpsies.

Nīče savukārt visas cilvēku nelaimes piedēvē tieksmei atriebties, taču atriebe ir naids pret paša pagātni, kuru vairs nav iespējams mainīt.

Iemīlējušie ļaudis savās domās atgriežas pagātnē un saprot, ka viss ir noticis tieši tā, kā ir noticis. Savulaik viņi ir izdarījuši vienu vai citu izvēli, bet nu domā citādi. Viņi neslēpj un nenoliedz savu pagātni. Tā viņiem vienkārši kļūst nevērtīga.

Pagātne kļūst par tādu kā stāsta ievadu, bet īstais stāsts sākas šodien! Zūd aizvainojumi, atriebes kāre, jo nevar taču ienīst to, kam nav nekādas nozīmes.