Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pašvaldības streikos, ja sarunu iespējas «būs izsmeltas»

Pašvaldības varētu izsludināt ārkārtas stāvokli, ja «visas sarunu iespējas [ar valdību] būs izsmeltas», piektdienas rītā Latvijas Radio sacīja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Andris Jaunsleinis.

Jautāts, ko nozīmētu ārkārtas stāvoklis, LPS vadītājs norādīja, ka vispirms tas varētu būt, piemēram, vienas dienas brīdinājuma streiks, kurā pašvaldības neapkalpotu iedzīvotājus. Par to gan visi iepriekš būtu informēti un solidarizētos, norādīja Jaunsleinis. «Streika būtība ir demonstrēt sabiedrības viedokli.»

Viņš gan arī uzsvēra: «Ļoti ceru, ka līdz tam [streikam] nenonāks.» Jaunsleinis izteica cerību, ka valdība ieklausīsies LPS prasībās.

Jaunsleinis stāstīja, ka LPS prasību būtība ir lielākas brīvības piešķiršana pašvaldībām, lai tām būtu vairāk tiesību izlemt, kā tikt galā ar problēmām, kas saistītas ar krīzi ekonomikā. Šādi lēmumu pieņemšana būtu efektīvāka un mazāk birokrātiska, klāstīja LPS priekšsēdis. «Krīzes situācijā nevaram atļauties ilgi gaidīt.»

Viņš gan atzina, ka ar nesen apstiprināto Valda Dombrovska (JL) valdību pašvaldībām «faktiski nekādas nopietnas sarunas vēl nav bijušas».

LPS kongress pilnvarojis LPS domi nepieciešamības gadījumā lemt par ārkārtas stāvokļa izsludināšanu pašvaldībās