Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kultūras ministrs: apturēt «Gaismas pils» celšanu būtu neprāts

Apturēt Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkas jeb «Gaismas pils» celtniecību būtu neprāts, ir arī jāatrod veids, kā pakāpeniski turpināt Rīgas akustiskās koncertzāles projektu, uzskata kultūras ministrs Ints Dālderis (TP).

«Skaidrs, ka «Gaismas pils» ir nepieciešama un būtu pilnīgs neprāts apstādināt LNB celtniecību. Domāju, ka naudu, ko ieekonomētu, apturot celtniecību, mēs perspektīvā desmitkārtīgi zaudētu,» intervijā laikrakstam «Diena» norādījis ministrs.

Savukārt par citiem lielajiem projektiem vēl esot jādomā. «Koncertzāle Rīgā ir vajadzīga, ir tapis izcils projekts un atlasīta sapņu komanda, kas var projektēt. Šo darbu nedrīkst iznīcināt. Jāatrod veids, kā pakāpeniski turpināt. Protams, atliekot celtniecību.»

«Ja veidosim Latvijā zinātnes un nākotnes sabiedrību, kuras pamatā ir augsti izglītots, kulturāls cilvēks, bez šīs infrastruktūras neiztiksim,» lielo kultūras būvju nepieciešamību pamato Dālderis.

Ministrs bibliotēku un koncertzāli uzskata par ārkārtīgi svarīgām Latvijas nākotnes ekonomikas sastāvdaļām. «Tas ir lielais izaicinājums krīzes brīdī: vai mēģināsim veidot Latviju par agrāru vai lielrūpniecības valsti, kas ir aplams ceļš, vai tomēr izvēlēsimies, manuprāt, vienīgo ceļu — investīcijas izglītībā un kultūrā.»

Dālderis arī uzsvēris: «Vajag nevis domāt, kā ieriebt politiskajam oponentam, bet skatīties plašāk: ko objekts dos valstij, pilsētai, cilvēkiem, nākotnei. Tās nav investīcijas vienas vai otras partijas priekšvēlēšanu kampaņā, bet gan jautājums, ko dosim nākamajām paaudzēm. Mēs tās esam ļoti apdalījuši, neredzot tālāk par savu dienišķo desu. Pirmās brīvās Latvijas valsts veidotāji bija daudz tālredzīgāki. Neatceramies, kādas politiskās kaislības virmoja 20. gados, toties priecājamies par Rīgā un citās pilsētās uzcelto.»