Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Lattelecom» uzstāda apgrozījuma rekordu arī krīzes laikā

Sakaru operators «Lattelecom» pagājušajā gadā strādājis ar lielāko apgrozījumu kopš uzņēmuma dibināšanas, tāpēc ir pamats optimismam par veiksmīgu ekonomiskās krīzes pārvarēšanu, uzskata kompānijas galvenais izpilddirektors un valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

««Lattelecom» grupas apgrozījums pērn bija 160,4 miljoni latu. Šogad sagaidāms iedzīvotāju, arī valsts pirktspējas kritums, tāpēc pagājušā gada rezultāti mums ir labs pamats tam, lai mēs izietu cauri sarežģītajam laikam, kas sagaida ne tikai mūs, bet arī konkurentus un visu valsti kopumā,» intervijā laikrakstam «Dienas Bizness» norāda «Lattelecom» vadītājs.

Kompānijas apgrozījums salīdzinājumā ar 2007. gadu pērn esot palielinājies par 4,5%, savukārt «Lattelecom» peļņa pērn bijusi 29,7 miljoni latu, kas ir par astoņiem miljoniem latu mazāka nekā gadu iepriekš.

«Samazinājumam ir vairāki iemesli. Protams, galvenais iemesls ir tas, kas notika ekonomikā. Mums bija jāmeklē jauni risinājumi klientiem atbilstoši pirktspējai, arī daudzi korporatīvie klienti vēlējās samazināt izmaksas. Iemesls ir arī tas, ka pēdējo divu gadu laikā esam iztērējuši 3,7 miljonus latu, sniedzot universālo pakalpojumu. Ar likumu noteikts, ka valsts šos izdevumus kompensē uzņēmumam, diemžēl valsts joprojām šo naudu atmaksāt netaisās. Trešais iemesls ir tas, ka mums bija vairāki starptautiskie projekti,» peļņas kritumu skaidro Gulbis.

Kopumā vērtējot uzņēmuma darbību pērn, «Lattelecom» galvenais izpilddirektors norāda: «Uzņēmuma darbībā sasniegts vislielākais apgrozījums, ir strauji pieaudzis «Lattelecom» interneta platjoslas pieslēgumus skaits, tas aptver jau 185 000 pieslēgumu. Ir veiksmīgi attīstījies interaktīvās televīzijas pakalpojums, pašlaik mums ir 22 000 abonentu. Piemēram, interneta pieslēgumu skaita pieaugums palielinājis ieņēmumus par pieciem miljoniem. Mēs esam sākuši arī optiskā tīkla izbūvi Zolitūdē un pavisam drīz to turpināsim Ķengaragā, tādējādi datu pārraides ātrumi tiek palielināti līdz 500 Mbit/s. Arī turpmāk plānojam attīstīt šos pakalpojumus.»

Uzņēmuma uzdevums šogad būšot noturēt rentabilitāti esošajā līmenī. «Regulāri veicam efektivitātes uzlabošanas un izmaksu samazināšanas pasākumus, lai mūsu rentabilitāte nekristos,» «Dienas Biznesam» saka sakaru uzņēmuma vadītājs.  

Jautāts par svarīgajiem kompānijas plāniem šim gadam, Gulbis klāsta: «Lielākie projekti ir vērienīgā ātrgaitas interneta infrastruktūras tā saucamā «Nākotnes tīkla projekta» attīstība, kā dēļ jau šogad Latvijā privātajiem klientiem būs pieejami Eiropā ātrākie interneta pakalpojumi līdz 500 Mbit/s. Tas ir liels projekts, kuram novirzām lielu daļu no saviem resursiem. Otrs nozīmīgākais projekts ir virszemes ciparu TV apraides ieviešana. Jau martā Rīgā sāksim testus, līdz rudenim pakalpojums jāsagatavo visai Latvijai. Šie ir divi lielākie un galvenie «Lattelecom» šā gada projekti.»

Savukārt, komentējot ekonomiskās krīzes iespaidu uz «Lattelecom», uzņēmuma vadītājs norāda: «Labā lieta ir tā, ka mēs redzam iespējas piedāvāt jaunus pakalpojumus — tos pašus ārpakalpojumus, gan dokumentu apstrādes, gan finanšu pakalpojumus, algu aprēķinus. Tāpat ir pieprasījumi pēc IT sistēmām, kas uzņēmumiem ļauj optimizēt darbu un samazināt izmaksas. Tās ir labās lietas. Sliktā lieta ir tā, ka tad, kad uzņēmumi vēlas samazināt izmaksas un pasūta lētākus pakalpojumus, tas ir izaicinājums mums, lai atbilstoši piedāvātu šos pakalpojumus, saglabājot rentabilitāti. Šis ir krīzes efekts, un es uzskatu, ka pašlaik mēs ar to labi tiekam galā.»