Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vairākas labi iekārtotas vasarnīcas izzog pilnīgi tukšas

Valkas policijai sadarbībā ar Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldi izdevies aizturēt organizētu grupu, kuras dalībnieki četru mēnešu laikā Valkas rajonā veikuši zādzības septiņās labi iekārtotās lauku vasarnīcās, radot to īpašniekiem zaudējumus vairāku desmitu tūkstošu latu apmērā, portālu «Apollo» informēja Valsts policijas pārstāve Dace Jukāma.

Kā liecina policijas rīcībā esošā informācija, aizturēto personu mērķis bija labi iekārtotas un aprīkotas vasaras lauku mājas, kuru īpašnieki dzīvo pilsētā un lauku īpašumu ziemas laikā apmeklē reti.

No mājām zādzību laikā iznests gandrīz viss, ieskaitot mēbeles, ledusskapjus, televizorus, zāles pļaujamās mašīnas un traktorus, dažās mājās izceltas pat durvis, atstājot to īpašniekiem tikai atmiņas. Kādā no vasaras mājām tika nozagtas arī divas vairākus tūkstošus latu vērtas karabīnes. Aizdomās turētās personas pārvietojās ar mikroautobusu un visu nozagto pārveda uz garāžu kooperatīvā iekārtotu «noliktavu» netālu no Igaunijas robežas. Zagtās mantas tika realizētas Igaunijā, izmantojot noziedzīgus sakarus ar kolēģiem un līdzīga profila darboņiem no kaimiņiem.

Noskaidrotas trīs aizdomās turamās personas, vienai no tām tiesa piemērojusi drošības līdzekli — apcietinājumu. Sākts kriminālprocess par zādzību, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa, kas paredz sodu ar brīvības atņemšana uz laiku līdz piecpadsmit gadiem.

Izmeklēšanas laikā policija veiksmīgi sadarbojās ar Igaunijas kolēģiem. Dažu stundu laikā pēc informācijas saņemšanas Igaunijā noskaidrota persona, kas iegādājusies vienu no šaujamieročiem, un karabīne izņemta. Igaunijā atrastas un izņemtas arī vairākas citas zagtās mantas — ādas mēbeles un zāles pļaujamais traktors.

Policija vērš iedzīvotāju uzmanību rūpēties par sava īpašuma aizsardzību. Neviena no apzagtajām mājām nav bijusi aprīkota ar signalizāciju, dārza apkopes tehnika bijusi viegli pieejama, un māju saimnieki pat ar kaimiņiem nebija vienojušies, ka kāds pieskatīs viņu īpašumu.