Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Ferrari» prezidents: čempiona noteikšanas sistēma ir absurda un bīstama

Pirmās formulas (F-1) komandas «Ferrari» prezidents Luka di Montedzemolo nosaucis jauno čempionāta kopvērtējuma uzvarētāja noteikšanas sistēmu par «absurdu» un «bīstamu».

«Es to uzskatu par absurdu, nopietnu un bīstamu situāciju, ka vienu nedēļu pirms sezonas sākuma ir radīta šāda situācija, kas negatīvi ietekmē gan komandas, gan konstruktorus, atbalstītājus, žurnālistus un sponsorus,» uzsvēra Montedzemolo. «Es gribētu, lai sacensību organizēšanas klimats kļūtu nopietnāks.»

Jau ziņots, ka Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) otrdien nolēma mainīt čempiona noteikšanas sistēmu un turpmāk uzvaru individuālajā kopvērtējumā izcīnīs pilots, kurš guvis visvairāk uzvaru posmos, nevis izcīnījis visvairāk punktu.

«Komandas jau tagad ir samazinājušas izdevumus par 50%,» piebilda Montedzemolo. «Ir svarīgi radīt skaidrāku un mierīgāku sacensību klimatu, kā arī izvairīties no nepārtrauktām izmaiņām noteikumos, kuras rada problēmas un bažas cilvēkiem, kuri strādā, lai formulas varētu startēt.»

Ja jaunā punktu skaitīšanas sistēma būtu darbojusies jau pagājušajā sezonā, «Ferrari» komandas pilots Felipe Massa būtu kopvērtējumā pārspējis Lūisu Hemiltonu un kļūtu par F-1 pasaules čempionu, jo sezonas laikā Massa izcīnīja vairāk uzvaru nekā Hemiltons.

Pret izmaiņām kopvērtējuma punktu skaitīšanas sistēmā jau publiski iebildumus izteikuši gan Hemiltons, gan septiņkārtējais pasaules čempions Mihaēls Šūmahers.

Atgādinām, ka jaunās sezonas pirmais posms — Austrālijas «Grand Prix» — tiks aizvadīts 29. martā Melburnā.