Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zīle brīdina Šleseru par «astoņkāja» sapūšanu

Apvienības «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK (TB/LNNK) priekšsēdētājs Roberts Zīle, reaģējot uz bijušā satiksmes ministra Aināra Šlesera (LPP/LC) pēdējo dienu izteikumiem, norāda, ka astoņkājis, tāpat kā zivs, sāk pūt no galvas, portālu «Apollo» informēja apvienībā.

Zīle uzsver, ka neatkarīgi no Šlesera draudiem Satiksmes ministrijā tiks pieņemti lēmumi, kas nodrošinās tās reputācijas atgūšanu. Un lēmumi balstīsies uz sabiedrībai saprotamu loģiku un labas pārvaldības principiem.

«Bet ar astoņkājiem, šķiet, ir līdzīgi kā ar zivīm — tie sāk pūt no galvas,» ironiski piebilst Zīle.

TB/LNNK vadītājs atzīst, ka tik tiešām pamatots ir viedoklis par būtisku pārmaiņu nepieciešamību politikā, kas saistītas ar labas pārvaldības un augstas politiskās kultūras ieviešanu. Tomēr viņam arī neliek mieru jautājums, vai tiešām Jurija Lužkova Maskavā ieviestās pārvaldības metodes un Krievijas «demokrātijas» principi būtu tas politiskās kultūras paraugs, kam jāseko.

«Vai arī mūsu virziens tomēr ir cits — uz modernai demokrātijai atbilstošu labas pārvaldības modeli, kas nozīmē caurskatāmu un sabiedrībai saprotamu lēmumu pieņemšanu, kā arī kompetentu cilvēku, nevis sev pietuvinātu personu iecelšanu atbildīgos amatos,» noteic Zīle.

Šlesers intervijā laikrakstam «Biznes&Baltija» norādījis, ka pēc 6. jūnija, kad viņš kļūs par Rīgas mēru, lielā politika valstī mainīšoties. Un, tā kā Ņujorkā ir Maikls Blumbergs, Maskavā ir Jurijs Lužkovs, tā Rīgā būs Ainārs Šlesers.

Savukārt citā intervijā Šlesers apgalvoja, ka, arī esot Rīgas Domē, viņš amatos iecels savus cilvēkus.