Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atjaunos Daugavpils cietokšņa infrastruktūru

Nākamnedēļ, 23. martā, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā plānots parakstīt līgumu par finansējuma piešķiršanu projektam «Daugavpils cietokšņa infrastruktūras — ielu kompleksais labiekārtojums un inženiertīklu renovācija», aģentūru LETA informēja Daugavpils Domē.

Projektā Daugavpils (Dinaburgas) cietokšņa teritorijā paredzēts rekonstruēt siltumapgādes, ūdensapgādes, kanalizācijas un apgaismojuma tīklus, veikt ielu komplekso rekonstrukciju un labiekārtošanu.

Projekta mērķis ir nodrošināt Daugavpils cietokšņa, kas ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības un arhitektūras piemineklis un ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas pagaidu sarakstā, kā unikāla kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un racionālu izmantošanu, veidojot to par administratīvo, kultūras, darījumu un tūrisma centru.

Projekta realizācija nodrošinās cietokšņa teritorijā valsts iestāžu kvalitatīvu darbību, uzņēmējdarbības attīstību, kā arī uzlabos dzīves apstākļus aptuveni 4000 šā pilsētas mikrorajona iedzīvotāju. Projekta kopējās izmaksas — 8 835 866 lati, tai skaitā ERAF finansējums — 85%, pašvaldības līdzfinansējums — 10,5%.

Jau maijā varētu sākties sagatavošanas darbi, bet augustā — būvdarbi. Projektu plānos realizēt triju gadu laikā.

Tuvākajā laikā Daugavpils cietoksnī plānots realizēt arī vairākus citus ar uzņēmējdarbību, tūrismu un pakalpojumu sniegšanu saistītus projektus, piemēram, atjaunot un uzbūvēt ēkas Daugavpils policijas pārvaldes, īslaicīgās aizturēšanas izolatora un Valsts policijas koledžas Latgales reģiona filiāles vajadzībām; izveidot Marka Rotko mākslas centru arsenāla ēkā; atjaunot ūdenstorņa ēku un Nikolaja vārtus, radīt multifunkcionālu atpūtas, pakalpojumu un biznesa centru hospitāļa ēkā.

Lai šie projekti varētu tikt sekmīgi realizēti, cietokšņa teritorijā nepieciešams sakārtot infrastruktūru — siltumapgādi, ūdensapgādi, kanalizāciju, teritorijas apgaismojumu un lietus ūdens kanalizāciju, ceļus. Tādēļ projektam «Daugavpils cietokšņa infrastruktūras — ielu kompleksais labiekārtojums un inženiertīklu renovācija» ir vitāla nozīme turpmāko cietokšņa attīstības pasākumu ieviešanā.

Projekts tiek īstenots ERAF finansētajā aktivitātē «Pilsētvides prioritāte». Šīs aktivitātes gaitā Daugavpilī plānots īstenot vēl vairākus pilsētas skolu un ielu renovācijas projektus par gandrīz 15,2 miljoniem latu.