Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Repše cer, ka šī algu samazināšana būs pēdējā

Par algu pieaugumu valsts pārvaldē varēs sākt domāt, kad ekonomikā atjaunosies pieaugums, intervijā ziņu aģentūrai BNS sacīja jaunais finanšu ministrs Einars Repše.

«Ceru, ka algu samazināšana, par ko patlaban diskutē, būs arī pēdējā. Un pēc tam, ekonomikai atjaunojoties, mēs varētu runāt tikai par algu atjaunošanu un palielināšanu. Pirmkārt, tajos sektoros, kuri mums ir svarīgi valsts izaugsmei, — izglītība un veselības aprūpe. Bet vispirms mums ir jānonāk līdz tautsaimniecības pieauguma atjaunošanai, lai varētu par to sākt runāt,» norādīja Repše.

Viņš atzina, ka pašlaik atalgojums un sociālās izmaksas ir samazinātas tuvu līdz iztikas minimumam. Stāvoklis patlaban ir smags, un būtisku pasliktināšanos vairs nevar pieļaut.

Repše arī prognozēja, ka šogad un nākamgad sagaidāms iekšzemes kopprodukta kritums par attiecīgi 13% un 2%, savukārt 2011. gadā Latvijas ekonomikā varētu atjaunoties pieaugums un varētu pārsniegt pat 1%.

Saistībā ar ekonomikas lejupslīdi Latvijā pēdējo mēnešu laikā vajadzējis būtiski apcirpt valsts budžeta izdevumus, arī valsts pārvaldē strādājošo atalgojumu. Pērn decembrī valdība vienojās šogad samazināt valsts pārvaldes darbinieku atalgojumu par 15%, savukārt patlaban tiek spriests par samazinājumu par vēl 20%.