Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ministrijas nav radušas papildu iespējas vēl vairāk samazināt izdevumus

Ministrijas nav radušas iespējas vēl lielākiem izdevumu samazinājumiem papildu jau iepriekš noteiktajiem samazinājumiem, kas jāveic šā gada valsts budžeta grozījumos nolūkā nodrošināt 7% deficītu no iekšzemes kopprodukta, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā.

Saņemtie priekšlikumi neliecina, ka ministrijas ir spējušas rast papildu būtiskus budžeta deficīta samazināšanas pasākumus, un tās pieturas pie iepriekšējā projekta, informēja ministrijā.

Vienīgi Vides ministrijas iesniegtajos priekšlikumos rosināts vēl lielāks izdevumu samazinājums par 1,8 miljoniem latu.

Jau ziņots, ka ministrijām līdz šodienas plkst.15 Finanšu ministrijā bija jāiesniedz priekšlikumi valsts budžeta līdzekļu papildu ietaupīšanai, izvērtējot situāciju nozarē un valstī kopumā, kā arī to, kādu ietekmi tie atstās uz reģioniem.

Pirmdien, 23.martā, sasaukta valdības ārkārtas sēde, kurā tiks vērtēti priekšlikumi šā gada valsts budžeta grozījumiem.

Kā ziņots, valdība patlaban strādā pie valsts budžeta grozījumiem, paredzot 7% deficītu, un citi varianti netiek izskatīti, iepriekš žurnālistus informēja premjers Valdis Dombrovskis (JL).

«Valdībai nav cita plāna,» atzina Dombrovskis, pieļaujot, ka šis budžeta deficīta apmērs tomēr varētu tikt pārskatīts, jo vēl nav panākta vienošanās ar starptautiskajiem finansējuma aizdevējiem.

«Nevar noliegt, ka sarunas ar starptautiskajiem aizdevējiem var beigties arī ar citu rezultātu,» sacīja Dombrovskis.

Starptautiskā Valūtas fonda misija Latvijā ilgs no 24.marta līdz 29.martam.

Finanšu ministrs Einars Repše (JL) iepriekš uzsvēra, ka valdība strādā pie budžeta grozījumiem ar 7% deficītu, tomēr, pēc viņa domām, ar to var arī nepietikt un nāksies strādāt pie mazāka deficīta.

Esot jāņem vērā, ka patlaban netiekot ierēķināts arī pašvaldību deficīts, kas ir ap 1,5%.

Tā kā nepieciešamo ienākumu palielināšanu nebūs iespējams nodrošināt, būs jāstrādā pie izdevumu samazināšanas, iepriekš norādīja ministrs.

Kā ziņots, budžeta projektā 2009.gadā plānots 12% iekšzemes kopprodukta (IKP) kritums, inflācija 3,3% apmērā. Mēneša vidējā bruto darba samaksa tautsaimniecībā paredzēta mīnus 7,5%, bet maksājumu bilances tekošā konta saldo pret IKP - mīnus 7,3%. Kopbudžeta nodokļu ieņēmumu prognoze 2009.gadam plānota par 22,6% mazāka nekā 2008.gadā.