Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mūrniece sola neekonomēt uz ugunsdzēsēju rēķina

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL), vērtējot iespējas, kā ekonomēt iekšlietu struktūras iestādēs, centīsies vairs nemazināt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) izdevumus.

Mūrniece secinājusi, ka tieši VUGD iekšlietu sistēmā vienmēr bijis pabērna lomā. «Tas man tiešām liekas nepareizi, jo ugunsdzēsēji principā ir vienīgie [..] valstī, kas ikdienā riskē ar dzīvību, glābjot citus,» intervijā aģentūrai LETA sacīja Mūrniece, norādot, ka ugunsdzēsēju darbs līdz šim nav bijis pietiekami novērtēts.

Ministre uzskata, ka tieši patlaban prioritārais uzdevums ir izdzīvot un atrast ietaupījumus, taču vienlaikus sabiedrībai jānodrošina tas, ko tai ar likumu garantē valsts - drošība un palīdzība no iekšlietu dienestiem.

Budžeta grozījumu projekts Iekšlietu ministrijai valdībā jāiesniedz līdz 5.aprīlim, un to rezultātā jāietaupa aptuveni 18 miljoni latu, tomēr, «ja vien varēs, tad ugunsdzēsēji netiks aiztikti vispār pie jebkādiem samazinājumiem, jo es pieņemu, ka tur vienkārši nav ko samazināt», aģentūrai LETA norādīja Mūrniece.