Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TP, LPP/LC un SC apstiprinās kandidātu sarakstus EP vēlēšanām

Nākamnedēļ Tautas partija (TP), LPP/LC un apvienība «Saskaņas centrs» (SC) apstiprinās kandidātu sarakstus Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, kas notiks 6.jūnijā.

Plānots, ka TP apstiprinās kandidātu sarakstu pirmdien, 23.martā, partijas valdes sēdē. Pēc neoficiālas informācijas, TP saraksta augšgalā būs līdzšinējais EP deputāts Rihards Pīks un Saeimas deputāte Vaira Paegle.

LPP/LC apstiprinās sarakstu otrdien, 24.martā, partijas kopsapulcē. LPP/LC valde nolēmusi par EP deputāta kandidātu izvirzīt partijas līdzpriekšsēdētāju un bijušo Ministru prezidentu Ivaru Godmani.

Partijas teritoriālās nodaļas EP vēlēšanu sarakstam iepriekš izvirzījušas 16 kandidātus, tai skaitā bijušo bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministru Ainaru Baštiku, Saeimas deputātes Karinu Pētersoni un Inesi Šleseri, bijušo Latvijas vēstnieku Eiropas Savienībā Juri Kanelu, AS «Holdings Kolonna» valdes priekšsēdētāju Ievu Plaudi, Eiropas un Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķi Egonu Lavendeli, SIA «Tirdzniecības nams Kurši» valdes priekšsēdētāju Mārtiņu Artiņu un citus.

Savukārt SC apstiprinās kandidātu sarakstu EP vēlēšanām otrdien, 24.martā, apvienības valdes sēdē.

Pēc neoficiālas informācijas, SC saraksta augšgalā būs Latvijas Sociālistiskās partijas priekšsēdētājs un SC valdes loceklis Alfrēds Rubiks, kā arī SC Saeimas deputāti Boriss Cilēvičs un Nikolajs Kabanovs.

Deputātu kandidātu sarakstus EP vēlēšanām pieņem Centrālā vēlēšanu komisija (CVK). Sarakstu iesniegšana ilgs līdz 2.aprīlim.

Kā ziņots, pirmā CVK savu deputātu kandidātu sarakstu EP vēlēšanām iesniedza apvienība «Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK. TB/LNNK deputātu kandidātu saraksta līderis ir pašreizējais EP deputāts, TB/LNNK priekšsēdētājs Roberts Zīle.

TB/LNNK sarakstā ar otro numuru iekļauts Saeimas deputāts Dzintars Rasnačs, tālāk seko Rīgas domes deputāts Einārs Cilinskis un Rīgas Stradiņa universitātes lektors Jānis Tomels.

TB/LNNK sarakstā EP vēlēšanās kandidē arī bijusī Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Broka, Konkurences padomes loceklis Raimonds Jonītis, folkloras kopas «Skandinieki» vadītāja Julgī Stalte.

TB/LNNK deputātu kandidātu skaitā ir arī TB/LNNK biroja lietvede Darja Orele, Jānis Straume (juniors), Jūrmalas slimnīcas valdes loceklis Andris Čuda, Vides ministrijas darbinieks Māris Klismets, acu ārsts Ralfs Birķis, juriste Zane Dundure, studente Unda Bujāne, firmas «A.PPLIED LABEL» konsultante Gundega Feldmane-Zāne un bezdarbniece Līga Barkāne.

Jau ziņots, ka savu deputātu kandidātu sarakstu Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām iesniegusi Zaļo un zemnieku savienība (ZZS).

ZZS saraksta līderi ir Saeimas deputāti Baiba Rivža un Andris Bērziņš. No ZZS Saeimas deputātiem EP vēlēšanās kandidē arī Staņislavs Šķesters un ar pēdējo numuru - arī deputāts Andis Kāposts.

ZZS sarakstā EP vēlēšanās kandidē kopumā 11 pretendenti, arī Aleksandrs Kiršteins, Rūta Bendere, Silvija Dreimane, Māris Grudulis, Normunds Abakuks, Petra Beķere un Mārtiņš Martinsons.

Partijas «Jaunais laiks» (JL) EP deputātu kandidātu saraksta augšgalā būs Saeimas deputāti Arturs Krišjānis Kariņš, Ainārs Latkovskis un Ingrīda Circene.

Tālāk kandidātu sarakstā seko JL Jaunatnes nodaļas biedrs un Latvijas Jaunatnes padomes viceprezidents Uldis Šalajevs, JL Saeimas deputāte Silva Bendrāte, resursu centra sievietēm «Marta» vadītāja Iluta Lāce un JL Saeimas deputāts Jānis Reirs.

Sarakstā iekļauta arī tagadējā Ministru prezidenta Valda Dombrovska (JL) biroja vadītāja EP Elīna Melngaile, 8.Saeimas deputāte Liene Liepiņa, kura līdz jūnijam būs eiroparlamentāriete Dombrovska vietā, uzņēmēja Anna Buša, JL valdes loceklis un Jaunatnes nodaļas vadītājs Uģis Resnis, JL Cēsu nodaļas vadītāja Rita Merca, kā arī ārsts un uzņēmējs Agnis Vikmanis.

Sarakstu noslēdz tulks Mārcis Gobiņš, ārsts Jānis Jāzeps Dimants un JL Jaunatnes nodaļas biedrs Olevs Nikers.