Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Katram otrajam austrietim pieder automašīna

Pagājušā gada beigās Austrijā bija reģistrēti 4,25 miljoni vieglo automašīnu, un tas nozīmē, ka katram otrajam austrietim, ieskaitot zīdaiņus un simtgadniekus, pieder automašīna, otrdien ziņo Austrijas Statistikas pārvalde.

Kopš 1960.gada vieglo automašīnu skaits valstī ir palielinājies vairāk nekā desmit reizes. Pirms 47 gadiem to bija tikai 404 000. Viena miljona robeža pirmo reizi tika pārsniegta 1970.gadā.

Vislielākais automašīnu blīvums reģistrēts Burglandes provincē valsts austrumos pie Ungārijas robežas, kur uz 1000 iedzīvotājiem ir 586 automašīnas, bet vismazākais - Vīnes pilsētā ar tās labi attīstīto sabiedriskā transporta tīklu, kur šis rādītājs ir 395 automašīnas uz 1000 iedzīvotājiem.

No 4,25 miljoniem vieglo automašīnu aptuveni 2,3 miljoni aprīkoti ar dīzeļdzinēju, bet pārējie - ar benzīna motoru. Iecienītākā marka ir «Volkswagen» (20,6%), kurai seko «Opel» (9,1%) un «Ford» (6,7%).

Pieskaitot kravas automašīnas, traktorus un visu kategoriju motociklus, Austrijā pagājušajā gadā bija kopskaitā 5,8 miljoni transportlīdzekļu jeb par 1,3% vairāk nekā 2006.gadā.

Saskaņā ar Briseles statistiku austrieši var atļauties vieglās automašīnas. Austrija tiek uzskatīta par ceturto bagātāko no 27 Eiropas Savienības dalībvalstīm, rēķinot iekšzemes kopproduktu uz vienu iedzīvotāju.