Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ekonomists: Latvijā pensionāri nespēj panākt sev labvēlīgus lēmumus

Latvijā pensionāri nav tik ietekmīga un labi organizēta sociālā grupa kā citās valstīs un nespēj panākt sev labvēlīgus lēmumus, jo ir nepareiza izpratne par politisko spēku mērķiem, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam «Baltic Business Service» atzina Rīgas Ekonomikas augstskolas pasniedzējs asociētais profesors Vjačeslavs Dombrovskis.

«Visās demokrātiskajās valstīs pensionāri ir ļoti liela un ļoti ietekmīga sociālā grupa. Viņi ir ļoti labi organizēti un ļoti efektīvi aizstāv savas intereses. Tad man ir jautājums, kāpēc tā nav pie mums? Mana atbilde ir, ka Latvijā ir nepareiza izpratne, kas ir kreisi orientētas partijas un kas labējas. Visā pasaulē visi saprot, ka kreisi orientētas partijas vairāk ir vērstas uz sociālo politiku un šo jautājumu risināšanu, pie mums tās uzskata par krievu partijām, un par tām latviešu pensionāri nekad nebalsos,» sacīja ekonomists.

Viņš norādīja - tā kā Latvijā nav kreisā spēka, kuru neuzskatītu par krievus pārstāvošu partiju, liela daļa iedzīvotāju šajā valstī nevar panākt tādu sistēmu, lai šī ienākumu pārdale notiktu samērīgāk, nevis uz nabago rēķina.