Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par Jūrmalas mēra amatu cīnīsies vismaz divi kandidāti

Ceturtdien Jūrmalas domes sēdē par mēra amatu cīnīsies vismaz divi kandidāti - bijušais Jūrmalas mērs Raimonds Munkveics («Jūrmala mūsu mājas») un SIA «Jūrmala ATU» direktors Juris Visockis (JL).

Munkevics aģentūrai LETA atzina, ka koalīcijas līgumu nav izdevies noslēgt, jo situācija ir krasi mainījusies. «Patlaban mums ir četri mēra amata kandidāti, līdz ar to veidojas tāda šaha situācija.»

Iepriekš, stāstot par koalīcijas aprisēm, Munkevics norādīja, ka tā varētu veidoties no 11 deputātiem, bet šodien deputāts norādīja, ka no šiem 11 trīs paši vēlas iegūt mēra amatu.

Munkevics uzskata, ka vai nu viņš tiks ievēlēts par Jūrmalas domes priekšsēdētāju, vai netiks ievēlēts neviens.

Munkevica minētie trīs iespējamie kandidāti ir līdzšinējais Jūrmalas domes izpilddirektors Gatis Truksnis (LZS; KDS; LPP/LC), Māris Dzenītis un Visockis. Aptaujājot pašus deputātus, tikai Visockis apstiprināja, ka ir gatavs kandidēt uz šo amatu.

Visockis aģentūrai LETA teica, ja tiks izvirzīts, tad noteikti piekritīs kandidēt. Viņš atzina, ka pašlaik nav nekādu koalīcijas līgumu.

«Ja nobalsos, tad strādāšu, ja ne, tad ne. Patlaban man ir drošas četras balsis, lai arī pēc šodienas sarunām, kopumā deviņas desmit balsis,» norādīja Visockis. Domnieks gan neatklāj, kuri domes deputāti pauduši viņam atbalstu.

Visockis situāciju Jūrmalas domē raksturo «kā ar baltiem diegiem šūtu» un uzsvēra, ja kļūs par mēru, tad Jūrmalā «būs saimnieciskā revolūcija».

Truksnis aģentūrai LETA norādīja, ja pirmajā kārtā neviens no minētajiem diviem pretendentiem neiegūs nepieciešamo atbalstu, lai kļūtu par pašvaldības vadītāju, viņš apsvērs iespēju kandidēt uz mēra amatu. Viņaprāt, domē ir jāveido centriska koalīcija, kas spēs darboties ilgi.

Māris Dzenītis, kurš vakar paziņoja par savu izstāšanos no partijas «Jūrmala - mūsu mājas» aģentūrai LETA ļoti izvairīgi atbildēja uz jautājumu, vai kandidēs, ja tiks izvirzīts par mēru. «Patlaban nevienam no kandidātiem nav pārliecinoša pārsvara. Piekritīšu kandidēt tikai gadījumā, ja jutīšu, ka varu savākt nepieciešamo balsu vairākumu.«

Uz jautājumu, kā vērtē savas izredzes un cik, viņaprāt, deputāti balsotu par viņu, Dzenītis sacīja, ka «sarunas notika, notiek un vēl notiks».

Kā ziņots, Administratīvā apgabaltiesa 9.jūlijā noraidīja vairāku politiķu iesniegto pieteikumu, kurā lūgts uzdot Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) izsludināt atkārtotas Jūrmalas pašvaldības vēlēšanas, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Līga Trubiņa. Pieņemtais spriedums nav pārsūdzams, un tas stājies spēkā.