Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

KNAB atklāj: arhīvā fiktīvi darbā pieņemti darbinieki

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) jūlijā sācis kriminālprocesu par Valsts arhīvu ģenerāldirekcijas pakļautībā esošā Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva amatpersonu prettiesiskajām darbībām saistībā ar personu fiktīvu iekārtošanu darbā, portāls «Apollo» uzzināja KNAB.

Patlaban izmeklēšanā noskaidrots, ka laika posmā no 2007. līdz 2009. gadam divas arhīva amatpersonas ļaunprātīgi izmantojušas savu dienesta stāvokli un nodrošinājušas vismaz 14 personu fiktīvu noformēšanu darbā, saņemot par to materiālu labumu — kopumā ne mazāk kā 9000 latu apmērā.

Uzskatot, ka iegūto pierādījumu kopums ir pietiekams, KNAB izmeklētājs par aizdomās turētajām atzinis trīs personas — divas arhīva amatpersonas dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā un vienu privātpersonu minētā noziedzīgā nodarījuma atbalstīšanā.

Aizdomās turētajām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tostarp aizliegums ieņemt noteiktus amatus.