Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas eiroparlamentārieši ievēlēti dažādās komitejās

Eiropas Parlaments (EP) ceturtdien apstiprinājis 20 komiteju un divu apakškomiteju pastāvīgo locekļu sastāvu. Katrs no Latvijā ievēlētajiem eiroparlamentāriešiem darbosies savā komitejā, informēja EP Preses dienestā.

Ivars Godmanis (ALDE) darbosies Budžeta komitejā, kas gatavo EP nostāju par Eiropas Savienības (ES) budžetu, par ko EP lemj kopā ar dalībvalstīm. Sandra Kalniete (EPP) iesaistīsies Iekšējā tirgus un patērētāju aizsardzības komitejā, kuras pārraudzībā ir Eiropas «tradicionālās» pilnvaras un kuras locekļiem šā iemesla dēļ jāveic ievērojams likumdošanas darba apjoms.

No «Jaunā laika» ievēlētais Arturs Krišjānis Kariņš (EPP) darbosies Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā, kurā aktuālākie darba jautājumi tuvākajā nākotnē ir enerģētika, zaļās tehnoloģijas un uzņēmējdarbības veicināšana. Komitejas kompetencē ir arī ar informācijas sabiedrību saistīti lēmumi un kosmosa politika.

Inese Vaidere (EPP) turpmāk strādās Ārlietu komitejas Cilvēktiesību apakškomitejā, kas atbild par cilvēktiesību un minoritāšu tiesību aizsardzības jautājumiem un demokrātijas veicināšanu trešajās valstīs. Savukārt Roberts Zīle (ECR) turpinās darbu Transporta un tūrisma komitejā, kurā notiek ES likumprojektu izstrāde ES kopējās dzelzceļa, autoceļu, iekšējo ūdensceļu, jūras un gaisa transporta politikas jomā.

Bet «Saskaņas centra» pārstāvis Aleksandrs Mirskis (S&D) iesaistīsies EP lielākajā — Ārlietu — komitejā, kas cita starpā gatavo atzinumus par ciešāku ES sadarbību un partnerību ar trešajām valstīm vai jaunu dalībvalstu pievienošanos.

Alfrēds Rubiks (GUE/NGL) būs Lauksaimniecības un lauku attīstības komitejas loceklis. Šī komiteja drīz sāks darbu pie 2013. gadā plānotās Kopējās lauksaimniecības politikas pārskata. Bet Tatjana Ždanoka (Zaļie/ALE) iesaistīsies Lūgumrakstu komitejā, kas izskata iedzīvotāju lūgumrakstus un sadarbojas ar Eiropas ombudu.

Deputāti iesaistīsies arī citu komiteju darbā kā to pastāvīgo locekļu aizstājēji, kā arī parlamentārajās delegācijās, kuras atbild par EP attiecībām ar trešajām valstīm. To oficiālais saraksts būs zināms vēlāk.