Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aizliedz izplatīt Lietuvas izcelsmes mencu aknas

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir aizliedzis izplatīt un uzdevis atsaukt no tirdzniecības Lietuvas uzņēmumā UAB «Baltijos Delikatesai» ražotu mencu aknu partiju, jo laboratoriski konstatēts, ka mencu aknās četras reizes pārsniegts maksimāli pieļaujamais toksisko vielu – dioksīnu un dioksīniem līdzīgo polihlorbifenilu daudzums.

PVD portālu «Apollo» informēja, ka Latvijā ir ievestas 288 konservu kārbas. Šobrīd uzņēmums no tirdzniecības ir atsaucis 33 no tām.

Zinātnieki uzskata, ka dioksīniem un dioksīniem līdzīgajiem polihlorbifeniliem, ja tie tiek uzņemti ilgākā laika periodā, kaut arī nelielos daudzumos, ir kancerogēna iedarbība.

Lai gan cilvēkam, kurš piesārņoto produktu uzturā lietojis vienu reizi un nedara to regulāri, veselības problēmas nedraud, PVD aicina patērētājus atturēties no šīs mencu aknu konservu partijas iegādāšanās un neizmantot tos uzturā, ja tie jau ir nopirkti

Produkta izplatītājs ir SIA «ANMI», produkta partijas Nr. LT29Z1(229), derīguma termiņš - 13.08.2011.