Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīga soli tuvāk Tūrisma policijas izveidei

Rīgas domes Drošības un kārtības jautājumu komitejas deputāti ir atbalstījuši Tūrisma policijas nodaļas izveidi galvaspilsētā, lai nodrošinātu ārzemju tūristiem drošu vidi Rīgā, portālu "Apollo" informēja Rīgas domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Šādas policijas nodaļas izveide arī veicināšot tūrisma attīstību Latvijā.

Viens no policistu uzdevumiem būs nepieļaut drošības līmeņa samazināšanos Rīgā ārzemju tūristu izdarīto likumpārkāpumu dēļ, kā arī nodrošināt ārzemju tūristiem iespēju telefoniski sazināties ar policijas darbiniekiem izplatītākajās svešvalodās, izsaukt un saņemt kvalificētu palīdzību negadījuma vai prettiesiska apdraudējuma gadījumā.

Policijas uzdevums būs nepieļaut prettiesiskas darbības pret tūristiem, sniegt informāciju ārzemju tūristiem par kārtības noteikumiem Rīgā, iespējām saņemt palīdzību dažāda veida negadījumos un citu apdraudējumu gadījumā.

Komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais (LPP?LC) norāda, ka Tūrisma policijas nodaļas izveide ir cieši saistīta ar domes finansiālajām iespējām un jautājums tiks skatīts pašvaldības budžeta grozījumu kontekstā, par ko tiks lemts tuvākajā laikā.
Galīgais lēmums jāpieņem Rīgas domes sēdē.