Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izstāde «Galds» LMS galerijā

Piektdien, 24. jūlijā, plkst. 18.00 Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā (Rīgā, 11. novembra krastmalā 35) tiks atklāta izstāde «Galds», informēja izstādes kuratore Daiga Livčāne.

Neraugoties uz apkārt esošajām ķibelēm un to apmēriem, vairāk nekā 20 dažādu nozaru mākslinieki no 24. jūlija LMS galerijā piedāvās savu skatījumu uz vienu no senākajām un ierastākajām mēbelēm — galdu. Katra cilvēka mājā un sadzīvē esošā mēbele ir šīs izstādes pamattēma un ierosmes avots māksliniekiem, kas, izmantojot koku, stiklu, metālu, akmeni, kartonu un pat video, skatītāju vērtējumam nodos vairāk nekā 20 izstādes darbus — galdus.

Pirms 25 gadiem aizsākās tradīcija veidot koktēlnieku grupu izstādes, kur izstāžu pamattēma ir kāds no galdniecības un sadzīves pamatpriekšmetiem. Bijusi koktēlnieku grupas izstāde «Durvis», «Krēsls», «Gulta», «Skapis», un mākslinieks Jānis Straupe kopā ar saviem domubiedriem šo grupu izstāžu tradīciju turpina ar piekto izstāžu cikla izstādi «Galds».

Atšķirībā no iepriekšējām izstādēm, kur pamatmateriāls bijis koks (tās bijušas izteikti vienas mākslas nozares — koktēlnieku — izstādes), izstāde «Galds» apvienojusi vairāku nozaru māksliniekus, paplašinot dalībnieku loku, materiālu izvēli un interpretāciju daudzveidību.

Lai pasargātu vienu sabiedrības daļu no vilšanās, bet citu sabiedrības daļu motivētu šajās vasaras dienās iegriezties LMS galerijas izstāžu zālē, izstādes «Galds» veidotāji brīdina: «Galds» nav mēbeļu izstāde!

«Galds» ir kreatīvs dizains, profesionālā meistarība, laba deva humora un iespēja uz šo ierasto sadzīves priekšmetu paskatīties kā uz mākslinieciskās idejas nesēju, iedvesmas avotu un mediju, neaizmirstot arī tā funkcionalitāti.

Izstāde «Galds» ir 100% izstādes dalībnieku entuziasma, radošuma un pašaizliedzības «produkts» ar 100% pašfinansējumu.