Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policija vēl visu vasaru turpinās pirms Jāņiem aizsākto akciju «Nebrauc dzēris! Dārgi.»

Valsts policija (VP) sadarbībā ar SIA «Baltijas izklaides aģentūra» un AS «Aldaris» vienojusies šovasar turpināt pirms Jāņiem aizsākto akciju «Nebrauc dzēris! Dārgi.», kuras laikā autovadītājiem dalīs «Svētku dzērienkartes», tādējādi atgādinot nesēsties pie auto stūres alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē.

Apzinoties sarežģīto ekonomisko situāciju valstī, akcijas mērķis ir ikvienu ceļu satiksmes dalībnieku rosināt uz pārdomām par to, cik finansiāli dārgi var izmaksāt sēšanās pie auto stūres alkohola reibumā un kādas sekas tas var atstāt turpmākajā dzīvē, informēja VP Preses un sabiedrisko attiecību biroja vecākā inspektore Ieva Mikijanska.

Patlaban ir sagatavotas jaunas, uzlabotas «Svētku dzērienkartes» ar vairākiem papildinājumiem, kuras apturētajiem autovadītājiem dalīs ceļu policisti vietās, kur notiek masu pasākumi, piemēram, mūzikas festivālā «Positivus» un «Tele2 Baltic Beach Party», kā arī citu lielāku publisko pasākumu laikā.

«Svētku dzērienkartes» autovadītājiem atgādinās ne vien par lielajiem naudas sodiem un iespējamām traģiskām sekām, bet arī par pārkāpumu uzskaites punktiem jeb tautā sauktajiem soda punktiem, kas tiek piemēroti par sēšanos pie stūres reibumā.

Līdz ar «Svētku dzērienkarti» ar dramatiski augstajām dzērienu cenām apturētais autovadītājs saņems arī noplēšamu un makā ieliekamu sodu kartīti, kurā uzskatāmi parādīts, kāds sods draud par sēšanos pie stūres reibumā, tāpat arī uzziņu par piemērojamiem soda punktiem un informāciju par tālruņiem, kuri būs noderīgi neskaidrību gadījumā.

Tāpat kā jauninājums ietverts punkts par «tējas naudas piedāvāšanu», tādējādi atgādinot, ka Krimināllikums par kukuļdošanu valsts amatpersonai paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem.

VP šajā akcijā nav ieguldījusi nekādus finansiālos līdzekļus, un tā realizēta tikai ar atbalstītāju - «Baltijas izklaides aģentūras” un «Aldara» - finansējumu.